Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Молодь діаспори — лобісти українських інтересів

Автор:

|

Вересень 18, 2019

|

Рубрика:

Молодь діаспори — лобісти українських інтересів
Учасники форуму СКУМО

Молодь діаспори має чималі знання, багато працює, досягає високих результатів і успішно відстоює українські інтереси у світі. На цьому наголосив Дмитро Лєкарцев, президент Світового конґресу українських молодіжних організацій (СКУМО) у вітальному слові Форуму української молоді діаспори «Хмельниччина 2019», яке відбулося нещодавно в Хмельницькій обласній філармонії.
«Україна може пишатися своєю діаспорою, адже це гідні сини і доньки свого народу. Наша молодь — це лобісти українських інтересів у бізнесі, політиці та культурі, борці з фейками, це молоді науковці на кафедрах в університетах світу від Польщі до Америки. Незважаючи на молодий вік, вони багато знають і багато працюють, досягають шалених результатів», — заявив він.
Президент СКУМО зазначив, що вже восьмий рік поспіль Форум української молоді діаспори мандрує різними куточками України. Цього року на ці п’ять днів епіцентром, міжнародною столицею української молоді діаспори стала Хмельниччина.
Він зауважив, що у сучасному світі молодь є великою рушійною силою, яка впливає на всі сектори суспільного життя, світову культуру, і світ поступово підходить до визнання цього факту. За його словами, саме люди віком від 25 до 35 років, згідно зі статистичними даними, невдовзі становитиме переважну частину населення нашої планети. Це чітко проявляється в значному «молодшанні» людей, котрі займають важливі політичні посади в урядах чи парламентах. Саме молоді люди є авторами найуспішніших стартапів, що стали відомими у всьому світі.
«Молодь має енерґію, ентузіазм, має вплив. Саме молоді люди готові змінювати світ на краще. Молодь діаспори й України не просто здатна робити справи — вона вже працює. Сьогодні ми говоримо про те, як далі будувати співпрацю в політиці, бізнесі, інформаційному просторі, соціальних проєктах, а головне — ми маємо визначити, як молодь діаспори може допомогти Україні, і як сама Україна може допомогти їй це зробити», — сказав п. Лєкарцев.
Він назвав Форум простором для діалогу, де народжуються нові партнерства та нові проєкти, які завдяки молодості, інноваційності й енерґії молоді зіграють значну роль у побудові нового іміджу України та просування її інтересів у світі.
Своєю чергою, Володимир Кальниченко, виконувач ообов’язки заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації, зазначив, що цей форум — гарна можливість обмінятись досвідом, почути один одного, зав’язати нові контакти, презентувати Хмельниччину та Україну світові, а українцям за кордонами побачити, що реально відбувається в Україні, чим живе українська держава і розказати про це «із перших вуст». Чиновник висловив сподівання, що встановлення нових партнерських контактів і налагодження взаємовигідної співпраці буде гарним продовженням форуму.
Крім можливості поспілкуватися з представниками влади області й міста, бізнесу Хмельниччини, гості з-за кордону отримали чудову нагоду ознайомитися і з мистецьким доробком наших земляків — артистів обласної філармонії, котрі не раз демонстрували музичні та співочі таланти подільської землі в кращих концертних залах України й Європи.
Також відбулося підписання меморандуму про співпрацю між владою, СКУМО та зарубіжними й українськими громадськими організаціями. А 29 серпня відбудеться підсумкова пресконференція. У Форумі української молоді діаспори «Хмельницький 2019» взяли участь представників діаспори з 20 країн світу, зокрема, зі Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Японії, Бельгії, Польщі, Іспанії, Молдови, Грузії, Латвії, Чехії, Угорщини, Ізраїлю, Словаччини, Сербії, Казахстану, Білорусі, Арґентини та Румунії.
Метою заходу стала популяризація України в світі й об’єднання учасників навколо ідеї консолідації світового українства. Підчас форуму проводили панельних дискусій, відбулися обговорення та роботи у групах з метою обміну досвідом і кращими практиками. Учасники заходу зустрічалися з представниками органів державної влади та місцевого самоврядування.
Форум організували за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької міської ради. Співорганізаторами форуму стали СКУМО та міжнародне об’єднання жінок-українок «МОЖУ».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply