Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

МІОК започатковує новий освітній проєкт

Автор:

|

Жовтень 23, 2021

|

Рубрика:

МІОК започатковує новий освітній проєкт

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків із діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка» започатковує нову комунікаційну платформу для діалогу між українцями східної діаспори й Україною — проєкт «Східний світ діаспори: спільномова».
Ця платформа призначена для взаємодії представників громадських організацій східної діаспори й України. Її мета — налагодити регулярне спілкування й обмін досвідом, а також сприяти підвищенню кваліфікації лідерів і членів громадських організацій, педагогів українознавчих шкіл, керівників художньої самодіяльності.
«У межах цієї ініціативи на регулярній основі (щокварталу) на живо й онлайн відбуватимуться зустрічі, присвячені різноманітним культурно-просвітницьким питанням. На цих заходах ми говоритимемо спільною мовою — мовою порозуміння, підтримки та пошани. Певні, на нашій платформі постануть міцні мости плідного діалогу. Бо ж свої своїх не полишають», — ідеться в повідомленні МІОК.
Там констатували, що в сучасному суспільно-культурному дискурсі українська східна діаспора посідає більш ніж скромне місце, попри те, що вона охоплює мільйони українців із низки держав «пострадянського простору»: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Російської Федерації, Таджикистану, Туркменістану й Узбекистану.
А східний світ української діаспори — насправді великий і різноманітний світ, який, на превеликий жаль, опинився поза широкою увагою. «Натомість наш інститут був і зостається однією з небагатьох установ, які тримають руку на пульсі українства по східний бік державного кордону України. Як засвідчили десятки форумів і конґресів, що їх організував МІОК, тамтешні українці потребують надійного партнерства, аби їх почули на Батьківщині, та насправді відчути спільність зі своїми співвітчизниками. Проте, на жаль, прагнення українців східної діаспори плекати та зберігати національну ідентичність часто не одержувало належної підтримки», — наголосили в МІОК.
Як повідомляв «Міст», зимова школа від МІОК стартує наприкінці січня.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply