Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 27, 2022

МІОК провів чергову міжнародну конференцію

Автор:

|

Листопад 17, 2022

|

Рубрика:

МІОК провів чергову міжнародну конференцію
Ірина Ключковська, голова МІОК

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків із діаспорою (МІОК) успішно провів VII Міжнародну науково-практичну конференцію «Українська мова у світі», що відбулася на живо та дистанційно. Цього року у фокусі уваги учасників був новий статус української як мови світової.
Першу частину дня наповнили змістовні дискусії та слушні думки фахових промовців: Тараса Кременя, Оксани Винницької-Юсипович, Орисі Демської, Міхаеля Мозера, Йошікіро Окабе, Ірини Ключковської й Оксани Трумко.
Опісля в переповненій актовій залі головного корпусу «Львівської політехніки» відбувся блискучий виступ Віталія Портникова, спеціального гостя конференції. Знаний журналіст і політичний оглядач поділився роздумами про мову як основу ідентичности, зокрема, проводячи паралелі між українським і гебрейським народами й утвердженням їхніх національних мов. Крім того, йшлося про подолання комплексу меншовартости серед українців, емансипацію української мови в міському середовищі та необхідність якісної освіти, що відкривала б українцям справжню українську культуру.
У завершальній частині Конференції дискусії перемістилися у формат «світового кафе». Учасники сформулювали низку пропозицій до розгляду у відповідних державних установах та освітньо-навчальних закладах.
Крім цього, МІОК, СКУ та Світова федерація українських жіночих організацій запросили взяти участь у Другому світовому форумі українознавчих навчальних закладів «В освіті сила України». Ключові промовці, а також учасники Форуму у форматі «світового кафе» дадуть відповіді на низку запитань, зокрема: як українським дітям, які разом з матерями були змушені виїхати за кордон через повномасштабне вторгнення Російської Федерації до України, інтегруватися та не асимілюватися в новому середовищі, й як протидіяти «руZкому міру». Також розглянуть питання про українські школи за кордоном. Захід розпочнеться 11 грудня о 14.00 за Києвом у режимі онлайн на платформі Zoom.
Як повідомляв «Міст», МІОК запросив до участі в міжнародній конференції.

About Author

Meest-Online