Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

МІОК обмінявся досвідом із освітянами Арґентини

Автор:

|

Квітень 27, 2021

|

Рубрика:

МІОК обмінявся досвідом із освітянами Арґентини
Ірина Ключковська, голова МІОК

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків із діаспорою (МІОК) національного університету «Львівська політехніка» провів віртуальну зустріч із освітянами Арґентини для спільного обговорення питань щодо підвищення кваліфікації педагогів із Південної Америки.
У заході взяли участь Юрій Данилишин, реґіональний віцепрезидент Світового конґресу українців і голова товариства «Просвіта» в Арґентині; Роман Данилишин, директор української школи при товаристві «Просвіта» в Арґентині; Ольга Демчук, представниця арґентинських освітян. Громада Арґентини є однією з найдавніших, команда МІОК співпрацює з нею вже тривалий час.
Роман Данилишин згадав, як зародилася співпраця: «Ми співпрацюємо з МІОК уже багато років, і для нас це був дуже цікавий процес. Вісім років тому до наших рук потрапив «Крок 1», тоді ми побачили, що Україна дивиться на еміґрацію іншими очима, і зрозуміли, як вивчати українську мову для іноземців. «Просвіта» останні 10-15 років розуміє, що ключем для проникненням в українську культуру, є мова».
У повідомленні йдеться, що без мови неможливо повністю пізнати менталітет і культуру країни, тож інститут підтримує й усіляко допомагає педагогам навчати на належному рівні. Це вже не вперше інститут проводить такі курси. «Роман почав робити перші кроки разом із МІОК, Іриною Ключковською, стосовно навчання української мови дистанційно. Відгук серед нашої громади був колосальним», — зазначив п. Юрій.
Важливо, що українці країн Латинської Америки мають особливу ментальність, яку важливо враховувати під час курсів. Про це влучно наголосив Юрій Данилишин: «Треба зрозуміти латинську психіку. Ми не американці, ми не канадці, ми не європейці. Ми вже народжені і живемо довгий час в іншій ніші й системі. Вона має свої особливості».
«Ще однією проблемою, яка постає перед українцями, котрі живуть в Арґентині, — відсутність припливу нових українських еміґрантів і, як наслідок, потужна асиміляція. Це є чи не найбільшою проблемою серед країн Південної Америки. Тож постає проблема навчання кваліфікованого педагога, який врахує особливості іспаномовного українця, що зберіг зразок давньої мови», — повідомили у МІОК.
В інституті додали, що колектив МІОК спільно з Романом і Юрієм Данилишиними обговорили потребу організації курсу з вивчення української мови як іноземної, проблему підвищення кваліфікації учителів. Така співпраця є важливою для обміну досвідом як для закордонних педагогів, так і для їхніх колег із України.
Як повідомляв «Міст», МІОК презентував портал про навчальні заклади за кордоном.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply