Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

Міністр наполягає на декларуванні грошових переказів заробітчан

Автор:

|

Грудень 12, 2018

|

Рубрика:

Міністр наполягає на декларуванні грошових переказів заробітчан

Андрій Рева

Андрій Рева, міністр соціальної політики України, заявив про необхідність запровадити декларування для українців, котрі працюють за кордоном. Він запевнив, щорічно заробітчани пересилають додому близько 6,5 млрд USD. «Люди, котрі працюють в Україні, платять прибутковий податок, сплачують єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Їхні прибутки враховуються. І, здебільшого, вони не можуть претендувати на субсидії, бо працюють «по білому», утримують і бюджетників, і пенсіонерів, і самі себе утримують. А хто працює за кордоном, пересилає сюди гроші. Ці гроші потрапляють в конкретні домогосподарства», — пояснив міністр.
За його словами, ці гроші також слід вважати прибутками. «Дохід, тому що він використовується на власне споживання. Ми попросили: будь ласка, задекларуйте! Тому що це реально гроші, які ви отримуєте на власне споживання. Так ось нині, коли ми говорили про це 1 червня 2018 року, ці гроші ніяк у деклараціях наших субсидіантів не були зазначені. Тому ми теж провели перевірку, верифікацію для того, щоб з’ясувати, хто у нас теж приховує ті чи інші доходи», — розповів п. Рева.
Коли ж на нього накинулися з нищівною критикою, міністр став виправдовувати, що мав на увазі насамперед необхідність декларувати доходи, щоб правильно розрахувати розмір субсидії, а не для того, щоб обібрати заробітчан.
«Заробітчани перебувають за кордоном, вони платять податки в країні перебування і не претендують на субсидії в Україні. Субсидії можуть отримувати лише ті, хто проживає в Україні. При цьому, ті, хто бажає отримати субсидію, зобов’язані декларувати всі свої доходи: як ті, які вони отримують в Україні, так і ті, які отримують з-за кордону. На ділі ситуація виглядає наступним чином: ті, хто живе і працює в Україні, платить податки, ЄСВ, часто не може отримати субсидію, позаяк чесно декларує всі свої прибутки. Саме коштом сплачених ними податків держава надає субсидії громадянам», — заявив Андрій Рева.
«Щодо тих, хто отримує доходи з-за кордону, зазвичай їх не декларує, коли звертається по субсидію. В результаті, субсидію їм призначають в більшому розмірі, ніж це могло б бути, якби вони чесно задекларували свої доходи. За це платимо ми з вами — ті, хто живе і сплачує податки в Україні», — стверджує міністр соціальної політики.
Раніше п. Рева пропонував нараховувати субсидію і трудовий стаж українцям, котрі працюють за кордоном. За умови, якщо трудові міґранти платитимуть за мінімальний страховий стаж.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply