Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Міґранти зазнають очевидних і прихованих збитків

Автор:

|

Серпень 02, 2018

|

Рубрика:

Міґранти зазнають очевидних і прихованих збитків

Незважаючи на великі заробітки, трудові міґранти зазнають як очевидних, так і прихованих збитків. І вони можуть перевищувати очікування робітників. Крім цього, негативні ефекти від часткової втрати робочої сили також позначаються на українській економіці, зокрема, обмежують можливе зростання внутрішнього виробництва і зайнятості. Про це пише київське видання «Ділова столиця».
Так, журналісти цитують дані соцопитування, згідно з яким основним стимулом для виїзду на заробітки за кордон є значно вища оплата праці. «Наприклад, у Польщі зараз середня зарплата перевищила 1 тис. USD, у нас — втричі нижча. Але це ще не означає, що українець, котрий приїхав туди заробити, житиме втричі краще. Все не так просто», — зазначає часопис.
Грошова вигода для заробітчан різко скорочується, якщо весь час проживати у країні перебування, адже там не лише зарплати вищі, а й істотно дорожче життя. При цьому українцям зазвичай пропонують сезонну роботу. Наприклад, збір полуниці.
Водночас, є й інші чинники, які зменшують привабливість зайнятості за кордоном. «Це і витрати на переїзд (в кого більше, в кого менше, плюс тимчасове зменшення прибутків у період «міжробіття») і деформація соціальних зв’язків: розлука з родичами та друзями, вихід зі звичного кола спілкування також багато коштує для людини», — зазначають експерти.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply