Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Міґранти переказали в Україну понад 2,5 млрд EUR

Автор:

|

Серпень 28, 2021

|

Рубрика:

Міґранти переказали в Україну понад 2,5 млрд EUR

За прогнозами Світового банку, з 2020 року мав відбутися найбільш різкий спад грошових переказів за останні роки. Та статистика віртуального сервісу грошових переказів TransferGo демонструє протилежне. Згідно з даними НБУ, загальна сума приватних грошових переказів до України за перший квартал ц. р. склала 2 514 млн EUR, що становить близько 8 % номінального валового внутрішнього продукту країни.
У чільній п’ятірці країн, з яких українці надсилають кошти додому за допомогою сервісу TransferGo, залишаються Польща, Литва, Німеччина, Велика Британія й Угорщина. Загальна кількість напрямків для переказів — 160 країн світу.
2021-го порівняно з 2020 роком обсяг грошових переказів від українців із країн Європи відзначається суттєвим зростанням, з Литви — на 108 %, із Німеччини — на 72 %, з Великої Британії — на 152 %. Кількість користувачів віртуального сервісу, які переказують гроші з-за кордону, зростає щороку. За перше півріччя 2021-го року відправників коштів до України стало більше на 108 % порівняно з 2019 роком.
Збільшується й кількість переказів на одного користувача, проте меншими сумами. Приміром, якщо впродовж трьох місяців 2019-го український міґрант робив три перекази, то 2021 року — вже чотири. Однак, середня сума транзакції до України становить 198 EUR 2021-го, проти 215 EUR роком раніше.
«Ми помітили фантастичний приріст українських користувачів. Порівняно з 2019 роком, помітили 128 % зросту и це більшою мірою завдяки українським мігрантам», — заявив Даумантас Двілінскас, генеральний директор і співзасновник TransferGo.
«Попри численні та тривалі локдауни в країнах Європи, виклики для багатьох бізнесів, як в Україні, так і за кордоном, міґраційний рух відновлюється. Згідно з даними Державної прикордонної служби України 2021-го зафіксували майже 2 млн виїздів українців до Польщу, яка вже півтора року не приймає туристів», — поділилася Анастасія Фоменко, реґіональна менеджерка з розвитку бізнесу TransferGo.
Як повідомляв «Міст», перекази заробітчан зросли на 200 млн.

Інна Іщенко

About Author

Meest-Online