Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Кожен третій українець є потенційним еміґрантом

Автор:

|

Березень 29, 2018

|

Рубрика:

Кожен третій українець є потенційним еміґрантом

Третина українців хочуть жити і заробляти за кордоном, найчастіше в Німеччині, Польщі, США та Канаді. Про такі настрої і надії українців розповіли соціологи. Головною причиною міґраційного настрою є невеликі статки. За кордоном українці бачать передусім добробут. Якщо шанси отримати роботу в Німеччині чи Америці сумнівні, то польський ринок праці надає безліч вакансій для українців. Вітчизняні роботодавці відчувають дефіцит робочих рук, але конкурувати по зарплаті не можуть. Після запровадження безвізу аграріям стало важче знайти персонал. Кожен десятий українець або має родичів, котрі працюють за кордоном, або сам тимчасово працював за межами України. саме в таких родинах еміґраційні настрої найсильніші. У Жанни в Італії вже понад десять років працює донька і чотири роки син. Їхня італійська зарплатня неспівмірна з українською, тому повертатися вони не збираються. Жанна також вирішила поїхати до Італії. «Працювала по догляду за старенькою бабусею. Робота важка, — зізнається 56-річна жінка, котра не змогла знайти роботу в Луцьку. — Немає тут перспектив. Була б перспектива, ніхто б звідси і не їхав би за кордон».
Попри поширення ідей заробітку та життя за межами країни, більшість українців усе ж таки воліє лишатися на рідній землі. Олена побувала на кількох континентах, бачила багато країн, але переїхати кудись остаточно так і не змогла. «Не важко переїхати, але що я там буду робити?», — називає вона головне питання. Тепер її свідомий вибір — жити в Україні. Олена заснувала платформу, яка просуває українські вироби ручної роботи. Тисячі майстрів із гірських сіл, центральної, північної України роблять те, що зараз надзвичайно цінують у світі — товар зі своєю історією. Вона працює на міґрацію українських речей за кордон, і це допомагає зупинити міґрацію українців, бо цілі родини майстрів не стали заробітчанами, бо їхня справа дає прибуток в Україні. «Декотрим майстрам виплачуємо до 200 тис. грн щомісяця. За такі гроші варто залишатися. На збиранні полуниці цього не заробиш», — пояснює Олена.
Соціологи пояснюють, що третина готових виїхати за кордон — радше декларація, ніж реальні кроки в цьому напрямку, бо вивчати мову, закони, інтегруватися в нову культуру хочуть далеко не всі. Тому взяти валізи та переїхати готові в рази менше українців, ніж декларують це. «Ми б хотіли жити, як у Німеччині, Великій Британії або США, але насправді хотіли б жити в Україні так, як живуть там», — такий реально домінуючий настрій у суспільстві. Незважаючи на міґраційні настрої, 65 % опитаних, попри все, хочуть залишатися в Україні. І цей відсоток зростатиме, коли кожен бачитиме Україну місцем проживання своїх дітей.

Ірина Маркевич, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply