Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Конференція про збереження української мови в діаспорі

Автор:

|

Серпень 22, 2021

|

Рубрика:

Конференція про збереження української мови в діаспорі

Український культурно-освітній центр у Норвегії та Спілка українських освітян діаспори за підтримки Посольства України в Королівстві Норвегія 26 вересня ц. р. проведуть Міжнародну конференцію «Збереження української мови та культури в діаспорі». Метою циклу конференцій є об’єднати зусилля діаспорних інституцій, українських громад, освітніх закладів, зацікавлених у збереженні та розвитку української мови та культури за кордоном для активної безпосередньої участі в процесі становлення діаспори нового покоління.
Під час заходу порушуватимуть питання: як спільними зусиллями перевести суспільний вектор у країнах проживання українців із асиміляційного в стабільне інтеграційне русло? Як віднайти для цього дієві важелі, зокрема, потужну мотивацію до вивчення української мови та культури українською молоддю за кордоном? Як використати та збагатити напрацьовані стратегії минулих поколінь діаспорян? «Складових-коліщаток тут багато, як великих, так і дрібніших, але тільки злагоджений механізм зможе привести в дію подальший український цивілізаційний поступ у світі», — йдеться в повідомленні.
На першій конференції циклу організатори попросять мовного омбудсмена розповісти про своє бачення збереження української мови в діаспорі. Світова координаційна виховно-освітня рада при Світовому конґресі українців (СКУ) поділиться з часниками конференції своїм багаторічним досвідом із актуальних питань.
Також ітиметься про участь держави Україна, громадських організацій і мистецьких колективів діаспори в поширенні української мови та культури в світі — що робиться і вдається, а що ще можна зробити? Роль української школи за кордоном у збереженні нашої мови є надзвичайно важливою. Тож як співвідносяться гарантія високого рівня освіти в українських школах вихідного дня та підвищення кваліфікації вчителів у цих навчальних закладах? На які сталі мотиваційні елементи для учнів українських шкіл за кордоном варто звернути увагу та використати їх при вивченні мови в літньому таборі в Україні? Які перспективи відкривають для молоді діаспори отримання сертифікатів про рівень володіння українською мовою? Список запрошених спікерів і повна програма будуть опубліковані згодом. Час проведення: неділя, 26 вересня о 17.00 UTC+03 — 20.00 UTC+03. Для участі потрібно зареєструватися.
Як повідомляв «Міст», в Air Canada є можливість переглядати фільми українською.

About Author

Meest-Online