Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Колишні політв’язні з 15 країн з’їхалися до Львова

Автор:

|

Листопад 17, 2016

|

Рубрика:

Колишні політв’язні з 15 країн з’їхалися до Львова
Рефат Чубаров

Рефат Чубаров

На минулому тижні у Львові пройшов ювілейний форум із нагоди 40-ліття Української Гельсінської групи (УГГ). Засідання проводили у приміщенні Українського католицького університету (УКУ). Як повідомив Мирослав Маринович, колишній політв’язень, член-засновник УГГ, правозахисник, публіцист, релігієзнавець і віце-ректор УКУ, на дисидентський Форум з’їхалися близько ста колишніх політв’язнів із 15 країн світу — Білорусі, Вірменії, Грузії, Естонії, Ізраїлю, Канади, Латвії, Литви, Німеччини, Польщі, Росії, США, Франції, Чехії, й, звісно, України. Декотрих загиблих політв’язнів представляли члени їхніх родин. До них приєдналися кілька дослідників і група молоді.
Водночас у Львові відбувся й ІІ Кримський форум. Нагадаємо, що перший такий форум було проведено 17 травня 2012 року у Сімферополі під егідою Меджлісу кримськотатарського народу. Кримський форум узяв на себе мандат озвучення голосу колишніх політв’язнів СРСР щодо новітніх суспільно-політичних процесів у світі. 2012-го Кримський форум підтримав кримськотатарський народ у його боротьбі за свої права. Зі зрозумілих причин, зібрати такий форум в окупованому Криму тепер не можна, тому цьогоріч провести цей захід запропонували у Львові. «Ми цінуємо, що сьогодні ми разом із тими, з ким були десятки років тому. Ми не є песимістами. Ми оптимісти та віримо, що повернемо те, що там належить», — заявив Рефат Чубаров, український кримськотатарський політик і громадський діяч, голова Меджлісу кримськотатарського народу, заступник голови Ради представників кримськотатарського народу, а також президент Світового конґресу кримських татарів.
Ґражина Станішевська, польський політик і громадський діяч, колишній депутат польського Сейму і Європарламенту, своєю чергою, наголосила, наскільки важливо документувати порушення прав людини й їздити з місіями в ті країни, де є такі порушення. «Це дуже важливо зараз, зокрема, в Криму, де порушуються права в т. ч. кримських татар», — додала вона.
Нагадаємо, що 9 листопада виповнилося 40 років від дня створення УГГ, яка взяла за основу своєї боротьби за права людини здобутки відомого Прикінцевого акту Гельсінських угод.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply