Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Коли заробітчани заберуть свої сім’ї, економіка України впаде

Автор:

|

Серпень 29, 2019

|

Рубрика:

Коли заробітчани заберуть свої сім’ї, економіка України впаде

Зовнішнє фінансування і гроші, які заробітчани надсилають своїм сім’ям з-за кордону, продовжують залишатися головними чинниками підтримки економічної стабільності України. Про це заявив Сергій Саливон, директор Департаменту економічної політики Федерації роботодавців України, в ефірі каналу «112 Україна». «Люди достатньо активно виїжджають із країни, і наразі ще пересилають гроші, багато. Це значною мірою дозволяє збалансувати платіжний баланс», — зазначив він.
Проте експерт вважає, що в перспективі ці люди за кордоном осядуть, перевезуть свої сім’ї та перестануть пересилати гроші до України. На його думку, коли це набуде масового характеру, то навіть просто підтримувати інфраструктуру в державі, яка була розрахована на проживання 50 млн осіб, стане майже неможливо. «Кожній людині треба буде платити за підтримку 1 м каналізаційної труби, умовно, більше», — пояснив п. Саливон.
Він вважає, що за такої ситуації залишиться покладатися лише на зовнішнє фінансування. На думку економіста, поки що українську економіку будуть підтримувати на фінансовій голці, а поточні борги реструктуризують, країна ще так-сяк буде триматися. «Якщо нова команда продовжить (або наростить) дії щодо руйнування промисловості, то, мабуть, кінець буде ближчим, бо робочі місця почнуть скорочуватися ще стрімкіше», — прогнозує він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply