Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

«Картка міґранта» змусить заробітчан платити внески

Автор:

|

Квітень 17, 2019

|

Рубрика:

«Картка міґранта» змусить заробітчан платити внески
Андрій Рева, міністр соціальної політики України

Народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» зареєстрували у Верховній Раді (ВРУ) проект закону, що передбачає створення «Картки українського міґранта» та спеціального фонду, куди заробітчан зобов’яжуть платити внески. В Україні хочуть заснувати новий орган виконавчої влади та підпорядкувати його Міністерству соціальної політики. Саме це відомство буде прописувати нові правила для трудових посередників, а також допомагати самим заробітчанам.
Нове відомство повинно створити реєстр міґрантів, видати їм усім спеціальні посвідчення «Картка українського мігранта», а також заснувати Фонд добробуту. Останній і фінансуватиме всі програми для заробітчан. Наприклад, організувати для них цілодобову міжнародну службу підтримки, проводити просвітницькі та розважальні заходи за кордоном, виплачувати допомогу в певних випадках і допомагати з працевлаштуванням.
Наприклад, шляхом створення бази вакансій, трудових посередників тощо. Фінансуватимуть цей фонд коштом самих українських заробітчан. Законопроект прямо вказує, що з бюджету в нього не надійде ні копійки. А кошти стануть збирати за рахунок щорічних членських внесків із міґрантів (в обмін на видану картку і страховку), доброчинних платежів від юридичних і фізичних осіб, а також інших «законних джерел». Скільки саме братимуть зі заробітчан, законопроект не зазначає. Розмір внеску встановить регулятор. Утім, сам проект закону прямо не прописує обов’язкової участі людини в програмі підтримки. Принаймні, якщо на заробітки українець подасться без допомоги нового відомства. Втім, це не означає, що проект буде мати добровільний характер.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply