Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Євроінтеграція поліпшить життя

Автор:

|

Червень 27, 2013

|

Рубрика:

Євроінтеграція поліпшить життя

Українські трудові міґранти вбачають у Європейському Союзі (ЄС) основний і, головне, більш легальний, ніж у Росії, ринок праці. Про це пише доктор економічних наук, професор Павло Гайдуцький, коментуючи переваги євроінтеграції для України.

За даними Українського центру соціальних досліджень і Інституту народознавства Національної академії наук України (НАНУ), кількість українських трудових міґрантів сягає 4,5-5 млн осіб, але є розрахунки, які свідчать і про 5,5-7 млн «заробітчан», зазначив економіст. «За неофіційними даними, більшість українців працює в Росії, проте за офіційними виходить навпаки: більше – у ЄС, причому втричі. А охочих виїхати на заробітки в ЄС іще більше — 63 %», — пише п. Гайдуцький.
«Ще більш вражаюча ситуація – із грошовими переказами українських трудових міґрантів із-за кордону. Із країн ЄС в Україну щорічно від трудових міґрантів надходить близько 15 млрд EUR. Ця сума втричі перевищує обсяг таких переказів із Росії. За даними НАНУ, загальний дохід українських міґрантів становить близько 35,3 млрд USD на рік, із яких вони щороку переказують в Україну 20-25 млрд USD, що становить близько 10-12 % валового внутрішнього продукту країни», — зазначає економіст.
Виходячи з реальних можливостей України в забезпеченні зайнятості та доходів населення такий високий міґраційний статус ЄС для українців — це, безперечно, позитив. Вибір і реалізація цих можливостей — за простими людьми. Це є вибір права на працю, кращі заробітки, краще життя та добробут, що і є основною цивілізаційною цінністю для людей. Цей вибір очевидний — він європейський.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply