Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Із якими проблемами стикається діаспора

Автор:

|

Жовтень 29, 2015

|

Рубрика:

Із якими проблемами стикається діаспора
Марина Саприкіна

Марина Саприкіна

Організація Ukraine Country Brand провела дослідження, як діаспора пропагує Україну за кордоном. В опитуванні взяли участь представники української діаспори у 23-х країнах, котрі шляхом заповнення онлайн-анкет і в особистому спілкуванні розповіли про те, як організовують свою роботу, та з якими проблемами зазвичай стикаються. «Ми розуміємо, що українські громади, які живуть в інших країнах, — це потужний голос України. Але ми також стикнулися з тим, що в деяких країнах навіть не створені українські громади. Нам стало цікаво дослідити досвід тих, хто вже певним чином допомагає Україні, щоб передати його іншим — тим, хто тільки думає, як об’єднатися», — розповіла Марина Саприкіна, співзасновниця Ukraine Country Brand.
За словами Тетяни Франчук, координатора взаємин із українською громадою Португалії, після Революції гідності перед багатьма українськими громадами постали нові виклики та необхідність виконувати завдання, які вони до того ніколи не робили. Катерина Щеглова, координатор стосунків із громадою Англії, додала, що українські спільноти однієї країни — розпорошені та незнайомі між собою, тому, на її думку, такий проект сприятиме налагодженню контактів і співпраці.
Дослідження продемонструвало, що основними напрямками діяльності громад є спортивні змагання, сфери культури, моди, політики, нетворкінг, допомога пораненим у зоні проведення антитерористичної операції (АТО) й інформаційна політика. Марина Саприкіна зазначила, що зазвичай українські громади працюють безкоштовно на волонтерських засадах, проте уряди деяких країн, наприклад, Естонії, Казахстану та Норвегії, надають діаспоряням гранти для просування України за кордоном.
Серед результатів роботи українських громад за кордоном це — і збільшення кількості відвідувачів заходів, публікацій про Україну, збір коштів і створення нових інституцій (церков, бібліотек тощо), а також гуртування діаспори, об’єднання волонтерів різних країн і популяризація іміджу України за кордоном.
Українські громади відзначають також як позитивний досвід співпраці з посольствами, так і певні проблеми. В Італії створена громадська рада при Посольстві, закордонні українці відзначають також хороший досвід налагодження співпраці у Норвегії. Проблемним питанням є збір дипломатичною установою заявок для потреб громади, які майже ніколи не реалізуються. Тетяна Франчук також відзначила неактивні розділи сайтів деяких посольств із інформацією про українські громади (Франція, Бельгія) й українські медіа (Чехія, Швеція, Польща).
Активісти Ukraine CountryBrand відзначили також нестачу якісних матеріалів про Україну, які можна було б поширювати за кордоном, відсутність фінансової та ресурсної підтримки з боку України. «Найбільша рекомендація — це комунікації, що рухають світ. Перш за все потрібно спілкуватися один із одним, і коли виникає потреба співпрацювати з певною країною, де ви перебуваєте, українська громада може надати підтримку та допомогу у поточних справах», — наголосила Ірина Філенко, координатор стосунків із українською громадою Німеччини. Серед інших рекомендацій вона також назвала можливість обміну досвідом між громадами: створення єдиного ресурсу, де була б уся необхідна інформація. Марина Саприкіна також додала, що важливим є оновлення й актуальне наповнення сторінок посольств України та створення спеціального фонду фінансування кращих ініціатив із популяризації країни за кордоном.

Марічка Паплаускайте, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply