Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

II форум міґрантів УГКЦ прошов у Римі

Автор:

|

Жовтень 17, 2018

|

Рубрика:

II форум міґрантів УГКЦ прошов у Римі

На Форумі виступив і Блаженнійший Святослав

Нещодавно у Римі (Італія) пройшов ІІ Форум міґрантів Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Центральної та Західної Європи на тему: «Діти і молодь в умовах творення новітньої української діаспори у Європі. Виклик і можливість для Церкви», який відкрив владика Йосиф (Мілян), голова Пасторально-міґраційного відділу УГКЦ.
У форумі, який зібрався при Прокатедральному Соборі Святої Софії, взяли участь понад 130 представників. Це українці (представники духовенства та миряни), котрі мешкають в Італії, Іспанії, Португалії, Франції, Великій Британії, Польщі, Бельгії, Нідерландах, Австрії, Греції, Естонії, Латвії та Молдові.
«Коли говоримо про великий народ, велике теперішнє і майбутнє нашого народу, то його неможливо збудувати без тих, хто самим Богом покликаний його творити. У першу чергу — це є діти і молодь. Колись Блаженнійший Любомир дуже гарно зауважив, що молодь є нашим теперішнім, а діти — майбутнім», — зазначив владика Йосиф у вступному слові.
Він зазначив, що символічно цей Форум відбувається у той час, коли в Римі проходить Папський Синод, який також присвячений темі молоді та проходить під гаслом: «Молодь, віра та розпізнавання покликання». «Приготування до цього Синоду тривали кілька років. Плодом цих приготувань став робочий документ, який для його учасників слугуватиме базою для роздумів. У цьому документі звертається увага на те, що Христова Церква щодо молодої людини сьогодення повинна ступати дорогою трьох кроків: почути молодь; допомогти їй розпізнати своє місце у житті у світлі Божого покликання; супроводжувати її у житті, — зазначив голова Пасторально-міґраційного відділу. — Форум ставить перед собою подібні цілі, але вже щодо українських дітей і молоді, що в силу різних обставин народилися або опинилися поза межами України».
Владика зауважив, що під часі І Форуму міґрантів УГКЦ у Фатімі (Португалія) його учасники звернули увагу на те, що варто перестати говорити про новітню українську міґрацію, а почати вести мову про новітню українську діаспору, оскільки вона вже є реальністю. «Про це свідчить хоча б величезна кількість українських суботніх і недільних шкіл, які функціонують у багатьох країнах Західної і Центральної Європи. А заснування шкіл, а разом із ними і купівля помешкань, є виразним знаком того, що «ми тут надовго», — зазначив він
Єпископ наголосив, що основним завданням Церкви є провадити людину до Бога. І невід’ємним елементом на цій дорозі є виховання. «Сьогодні я хочу звернути увагу усіх нас на те, що за наше теперішнє і майбутнє, іншими словами за виховання наших дітей і молоді відповідальні усі ми, в першу чергу батьки, школа, Церква. Приходять мені на думку надзвичайно мудрі та повні глибини змісту слова Слуги Божого праведного митрополита Андрея, якими він постійно повчав наш нарід. Насамперед він звертав увагу на християнське виховання дітей і молоді як головну запоруку теперішнього і майбутнього. «Пам’ятайте, що християнське виховання є більшим добром, ніж усе добро світу… Найважливіша справа для Церкви народу й родин, щоб діти були добре виховані» (Лист до вірних, 1899 рік)», — зауважив доповідач.
«Коли поглянемо на наших дітей і молодь в умовах сучасної української діаспори, то повинні визнати, що у творенні суспільного, громадського, а також церковного життя, їхнього голосу майже не чути. У чому ж проблема: лінивство, надмірна завантаженість, байдужість? Здається, список причин можна продовжувати до нескінченності. Та ми сьогодні зібралися не для цього, але для того, щоб спільно подумати над тим, що ми можемо зробити для того, щоб наші діти і молодь у новітній діаспорі стали наріжними каменями своєї Церкви і свого рідного Народу!» — резюмував владика Йосиф.
I сесія Форуму міґрантів була присвячена актуальному стану та перспективам розвитку душпастирства дітей і молоді в умовах новітньої української діаспори; II сесія — ролі Церкви і школи як фундаменту сучасного та майбутнього української новітньої діаспори; III сесія — молодіжному руху на служінні новітній українській діаспорі.
На заході виступив і Блаженнійший Святослав, глава УГКЦ. Він розповів, що прибув на Форум із Папського Синоду, а також наголосив, що одним із центральних завдань діяльності громад УГКЦ, зокрема, на європейському континенті, має бути особлива увага до молоді.
Молодь також була центральною темою Папського Синоду. Блаженніший Святослав розповів, що кожен делегат перед Папським Синодом запитував свою молодь: що варто сказати про вас на Синоді? Й у більшості випадків молоді люди просили сказати, що вони потребують спільноти.
«Спершу — спільноти родини, присутності тата і мами, чого не завжди мають. Вони потребують Церкви, яка була б материнською спільнотою, а не холодною інституцією, яка бореться за своє виживання чи вирішує свої проблеми. І це — завдання нашої Церкви, зокрема тут, на європейському континенті, де є наша нова діаспора. Якщо молоді люди не знайдуть спільноти, яка взяла б за них відповідальність, дала б руку допомоги, ними заопікувалися б, будьте певні, вони покинуть і ту Церкву, і ту громаду, — наголосив владика. — І я би дуже просив, щоби питання опіки над молоддю було в центрі особливої уваги усіх інституцій: Церкви, наших громад і також Української держави. Бо якщо ми не зможемо створити материнські спільноти для нашої молоді — ми не виконаємо до кінця наш обов’язок».
Він зазначив, що молоді люди хочуть бачити Церкву як спільноту, яка їх приймає, не засуджує, яка готова їм допомогти, їх вислухати. Глава УГКЦ також зауважив, що зараз дуже часто еміґранти, і молодь зокрема, почуваються відкинутими у суспільствах, куди вони приїжджають.
Патріарх запевнив учасників Форуму, що УГКЦ завжди була, є і буде матір’ю, яка будуватиме свої спільноти, які хочуть послужити. І це служіння, зокрема для українських міґрантів, представників нової діаспори, в УГКЦ вважають одним зі своїх душпастирських пріоритетів.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply