Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Ігор Бокій: «Діаспорний чемпіонат уперше отримав підтримку від Міністерства молоді та спорту»

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Ігор Бокій: «Діаспорний чемпіонат уперше отримав підтримку від Міністерства молоді та спорту»
Ігор Бокій (праворуч) упевнений, що цьогорічний ювілейний футбольний форум стане особливим і запам’ятається його учасникам назавжди

Ігор Бокій (праворуч) упевнений, що цьогорічний ювілейний футбольний форум стане особливим і запам’ятається його учасникам назавжди

Уже стало доброю традицією щороку проводити футбольні змагання діаспорних команд у Тернополі. Про особливості П’ятого чемпіонату світу з футболу серед команд українських діаспор розповів Ігор Бокій, голови організаційного комітету.

Команд-учасників менше, ніж 2015-го, не буде
— Де і в які терміни проходитиме діаспорний чемпіонат 2016 року?
— Ювілейний діаспорний іемпіонат світу пройде з 17 по 22 травня. Розпочнемо змагання у Тернополі і сподіваємося, що ігри у підгрупах відбудуться в різних містах і селищах Тернопільщини.
— Хто виступив організатором змагань?
— Як і в минулі роки, організаторами цього дійства є Тернопільська міська рада та міжнародне об’єднання громадських організацій «Четверта хвиля» (президент — Аня Кісіль), яке практично є засновником цього заходу.
— Скільки команд очікуєте?
— Ведуться перемовини, а також здійснюється листування з діаспорянами з 33 країн, де є наші українські осередки. Мені дуже важко назвати точне число команд, але принаймні учасники останнього чемпіонату, а це, нагадаю, переможці-українці з Угорщини, фіналісти з Румунії та футболісти з Іспанії, Польщі і Білорусі, запевнили нас, що приїдуть у це чудове місто. Сподіваюся на участь і приїзд спортсменів із Англії, Молдови та країн Балтії.
— Чи стали перепоною для команд воєнні дії на сході України?
— Навпаки, ці події нас згуртовують.
— Останні два роки не брали участі чемпіони перших двох футбольних форумів — збірна Придністров’я. Чи буде ця команда брати участь у цьогорічному змаганні?
— Плануємо, щоб все таки збірна Молдови, у т. ч. Придністров’я, нарешті до нас приїде. Це буде додатковою ознакою, що цю європейську країну не дозволено перекроювати нікому. І, звісно, ми завжди будемо вдячні українцям Придністров’я за те, що вони нас серйозно підтримали на перших чемпіонатах.
— Терміни проведення чемпіонату збігаються з Україно-Австралійським форумом, який відбуватиметься і в Тернополі. Чи запрошували приїхати команду з Австралії?
— Знаю, що частина цих заходів буде відбуватися у Тернополі. Враховуючи нещодавній візит делегації зі Зеленого континенту на чолі з паном Послом, варто попрацювати і розраховувати на приїзд команди, де є одне з найбільших представництв українських еміґрантів.

Основний стримуючий фактор — фінансовий
— Із якими проблемами стикаються команди, адже нашого люду по всьому світу чимало?
— Основним стримуючим фактором є фінансування подорожі в Україну і додому, яку оплачують самі учасники. Це є основною перепоною того, що українці з Арґентини, Бразилії, Канади, США, країн Європи, котрі розташовані на значній відстані від України, не можуть дозволити собі приїхати з фінансових міркувань. І в той же час ми дуже вдячні потенційним учасникам, які самі себе фінансують і з великим бажанням приїжджають в Україну.
— Куди звертатися, якщо виявлять бажання інші закордонні українці взяти участь у чемпіонаті?
— Електронна пошта — bokiy_ih@yahoo.com, тел. +1(647) 886-19-05 і SKYPE — ihor.bokiy1. також можна звертатися до Тернопільської міської ради, її координати можна знайти в Інтернеті.
— За яким регламентом відбуватимуться змагання?
— Усе залежатиме від кількості команд. Але для збірних діаспорян ми, як завжди, гарантуємо мінімум три гри в групі, а далі — як складеться у двобоях на вибування. Дуже важливо, що нарешті ми досягли домовленості між міською владою та Тернопільською обласною державною адміністрацією в особі голови Степана Барни, що відкриття та фінальний матч відбудуться в обласному центрі, а кваліфікаційні ігри та півфінали, мабуть, проведемо у чудових районних центрах на відстані до 50 км від тернополя. Цими кандидатами могли б стати Бережани, Підволочиськ, Збараж і чисельні невеличкі селища, де є хороша спортивна інфраструктура або нещодавно провели масштабний ремонт стадіонів.
— На які умови командам варто розраховувати в Тернополі?
— Як завжди, для команд-учасниць передбачене безкоштовне проживання та харчування. Впевнений, що за допомогою Світового конґресу українців (СКУ), та його президента Евгена Чолія, Ліґи підприємців «Українська справа» (голова — Михайло Ратушняк), а також Міністерства молоді та спорту України (міністр — Ігор Жданов) ми зможемо оплатити ці витрати. Забігаючи наперед, хочу зазначити, що цією державною структурою наш чемпіонат нарешті було внесено до проекту Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів України на 2016 рік, а також заплановано кошти на його проведення.
Ми продовжуємо багаторічну співпрацю з торонтськими й онтарійськими фінансовими установами, приватними підприємствами, окремими бізнесменами і просто небайдужими людьми. Серед них хочу відзначити УКС «Будучність» (головний управитель — Оксана Процюк), корпорацію «Міст» (президент —Ростислав Кісіль), компанії Telx Inc (власник — Віктор Онисько), Sipco (власник — Андрій Сипко), Symphony Kitchens (власник — Віталій Василийчук), Kantor Currency Exchange (співвласники — Микола Семчишин і Роман Галущак), Helix Construction Inc (власник — Ярослав Сметана), CPA Lemberg Inc (власник — Андрій Сабат), Toronto Appliance Service (власник — Крис Чупіль), Sokil Trucking (власник — Андрій Ярошенко), а також адвоката Оксану Мірутенко, дантиста Мирона Возняка, фахівця з нерухомості Сергія Рибіцького, підприємців Андрія Тесленка та Любомира Єдліцького.
У своєму гарантійному листі Сергій Надал, міський голова Тернополя, взяв на себе зобов’язання щодо забезпечення транспортом містом, використання міського стадіону й інших спортивних споруд. Маю надію, що Тернопільська обласна федерація футболу на чолі з Володимиром Мариновським допоможе нам із кваліфікованими суддями, а учасникам нашого надзвичайного заходу залишається тільки приїхати за свій кошт.
— Чимось долучилися до проведення змагань Федерація футболу України (ФФУ), інші державні та громадські організації?
— Я вже згадував про вагомий внесок Міністерства молоді та спорту та СКУ. Відповідальні працівники Національного олімпійського комітету, який очолює Сергій Бубка, запевнили, що і ця структура долучиться до наших змагань і підготує нагородну атрибутику. Почалася співпраця зі Світовим конґресом українських молодіжних організацій (президент — Мирослав Гочак). Про участь обласної влади я вже згадував, і це буде дуже добре привернути увагу мешканців чудової галицької області до нашого спортивного свята. Уявіть, коли у невелике містечко приїде три-чотири команди, наприклад, із Норвегії, Німеччини чи Італії, і весь день на очах місцевих мешканців буде відбуватися свято футболу.
— Ви не згадали про ФФУ?
— Ми вчергове звернулися до ФФУ (президент — Андрій Павелко) та Григорія Суркіса, віце-президента УЄФА, але від них не маємо жодної реакції, хоча сам Бог велів би їм бути разом із нами. Залишається тільки чекати.
— На яких спортивних аренах відбуватимуться матчі чемпіонату, адже торік гості нарікали на стадіони педуніверситету та ДЮСШ?
— Як завжди, ми залучимо міський стадіон та спортивні споруди ДЮСШ у парку «Топільче». А нарікати на стан стадіону педуніверситету можуть тільки ті люди, котрі у своєму житті нічого не організовували і не проводили. Звісно, це — не бразильська «Маракана» і не англійський «Вемблі», але ми щиро вдячні Володимиру Кравцю, ректору Тернопільського педагогічного університету, й усьому викладацькому колективу за їхнє сприяння.
— Можливо, плануються якісь товаристські поєдинки в районних центрах?
— Начебто й нема сенсу проводити ще й такі поєдинки, але якщо ми отримаємо конкретну пропозицію від керівника району, який не був задіяний у нашому чемпіонаті, звісно, ми відгукнемося на це запрошення і підтримаємо будь-яку благодійну ініціативу.

До програми долучаться Оксана Білозір або Анатолій Матвійчук
— Крім спортивного дійства, чи передбачено культурну програму?
— На прохання Ліґи підприємців ми долучаємося до великої культурної програми у вигляді мистецького фестивалю на Співочому полі. Українці діаспори у той самий час зустрінуться з представниками малого та середнього бізнесу, котрі покажуть свою продукцію з невеличких тваринницьких ферм, приватних господарств, кафе, ресторанів, готельних закладів із усієї області. І все це буде відбуватися на тлі пісень, танцювальних виступів на найбільшій мистецькій сцені — у парку Відродження. Можливо, вдасться залучити таких зірок нашої національної естради, як народні артисти України Оксана Білозір та Анатолій Матвійчук. Докладу максимум зусиль, аби бодай хтось із них був на сцені, коли будемо проводити нагородження переможців і вшанування учасників.
— Чемпіонат щороку відбувається в Тернополі, але початковою була ідея проведення змагань почергово на заході та сході України? Чи розглядалися варіанти інших міст?
— Жодних конкретних пропозицій із центральної, південної чи східної частини України ми не отримували. Звісно, хотіли б збудовати з’єднувальний міст між заходом і рештою України, приїжджати зі своєю місією, наприклад, у Херсон, Кіровоград, Вінницю або Дніпропетровськ, але, мабуть, це ще не на часі. А у Тернополі завжди маємо, умовно кажучи, чудовий «аеродром», де можемо використовувати як «посадкову, так і злітну смуги».
Розмовляв Віталій Попович

Переможці та призери попередніх чемпіонатів
2012 рік, 31 травня — 3 червня. Чотири команди. Фінал: Придністров’я-Чехія — 2:0, 3-4 місця — Естонія і Канада.
2013 рік, 27-29 серпня. Вісім команд. Фінал: Придністров’я-Естонія — 5:2, 3-4 місця — Румунія та Канада.
2014 рік, 29-31 липня. Шість команд. Фінал: Румунія-Канада — 3:2. 3-4 місця — Іспанія та Польща.
2015 рік, 4-6 червня. Шість команд. Фінал: Угорщина-Румунія — 6:1. 3-4 місця — Польща і Білорусь.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply