Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Голова СКВОР привітала випускників українських шкіл у світі

Автор:

|

Серпень 01, 2020

|

Рубрика:

Голова СКВОР привітала випускників українських шкіл у світі
Оксана Левицька

Оксана Левицька, голова Світової координаційної виховно-освітньої ради (СКВОР) при Світовому конґресі українців (СКУ), привітала із закінченням навчального року випускників та учнів українських шкіл у світі. «Дорогі учні та випускники, вчителі та батьки! Добіг кінця навчальний рік в українських денних суботніх і недільних школах. Ми чудово попрацювали. Знаємо, що вивчення української мови та літератури, історіографії та культури України збагатили світогляд українських дітей та молоді. Закінчили навчання учні в українських школах і програмах у різних куточках землі та на різних континентах. Пишаюся нашими дітьми, котрі, коли запровадили карантин, підтримували дорослих і всіх, хто працював у нелегких умовах у боротьбі зі світовим лихом», — зауважила вона.
Також голова СКВОР привітала вчителів, котрі за короткий час пройшли уроки дистанційного навчання. «Понад 500 моїх колег завдяки вебінарам СКВОР опанували Google Classroom, Zoom та інші навчальні платформи. Вдячна батькам, котрі віддано допомагали діткам готуватися до уроків, ми всі працювали разом», — наголосила п. Левицька.
За її словами, особливим цей навчальний рік став для випускників українських шкіл, котрі опанували українську мову, культуру, традицію, маючи широкий вибір інших занять. «Вони вчилися в особливих умовах і їхній випуск був в особливих умовах. Як би не змінився світ, ви завжди будете знати, хто ви є й яке ваше коріння, в чому сила українського народу, де місця його подвигів і леґенд. Не забувайте мову, спілкуйтеся нею. Українська мова буде тією ниткою, яка завжди приведе вас додому, покаже побратимів, підтримає і вбереже. Поважайте своїх батьків, зберігайте їхні традиції, працюйте на славу рідної країни, як це робили великі люди, про яких ви вперше дізналися з підручників. Від імені усіх вчителів вітаю вас», — зазначила діячка.

Пряма мова
Розстилав Кісіль, президент міжнародної логістичної корпорації «Міст»:
— Рівний доступ всіх українці до володіння і вивчення рідної мови — це демократична норма, яка забезпечує їм у житті свободу вибору та безліч можливостей в Україні. Українську мову потрібно вивчати та знати всім без винятку громадянам нашої країни, а також діаспори. Будь-які спроби відійти від такої позиції є згубними як для українських громадян, так і для майбутнього всієї української нації.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply