Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

«Гартуйсь!» — лунає світом уже 90 літ

Автор:

|

Жовтень 01, 2015

|

Рубрика:

«Гартуйсь!» — лунає світом уже 90 літ

Учасники святкувань

На святкову імпрезу у Львові, присвячену ювілею Спілки української молоді (СУМ), 26 вересня ц. р. прибули делеґати сумівських осередків в Україні та члени Світової управи, котрі представляють крайові організації Австралії, Арґентини, Бельгії, Великої Британії, Естонії, Канади, Німеччини, Франції та США. Серед запрошених гостей були владика Венедикт, проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович, очільники Львова й області, інші поважні гості.
Святкування відкрили виконанням кумівського славня та молитви. У вітальній промові Петро Дума, голова Світової управи СУМ, привітав учасників організаційним гаслом «Гартуйсь!». Він наголосив, що постійною рухомою силою усіх членів залишається гасло організації: «Бог і Україна».
Виховна праця в СУМ безперервно триває уже майже сім десятиліть, за цей час було виховано десятки тисяч молодих українців по цілому світу. «У діаспорі СУМ відіграє величезну роль. Вона виховує тисячі молодих українців, інформує весь світ про Україну. У тих країнах, де існує наша Спілка, вона є центром громади. Члени Спілки відстоюють ім’я України та пропаґують українство у світі», — сказав друг Петро. Він поєднав історію Спілки та теперішні драматичні події в Україні.
«Слова сумівського гімну: «Більшого щастя немає для нас, як Україні служити» — сьогодні особливо актуальні», — звучало в привітанні сумівця Стефана Романіва, тепер — очільника ОУН. Друг Стефан наголосив на важливості зберігати й шанувати пам’ять про борців за волю та незалежність України, котрі можуть слугувати взірцем для сучасних поколінь молодих українців. Гість побажав їм витривалості та наснаги всім присутнім.
Про високу роль Спілки у вихованні молодого покоління промовляв владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архієпархії Української греко-католицької церкви (УГКЦ). «У житті кожного настають ті єдині миті мати відвагу прийняти рішення, відвагу висловити свою думку, відвагу прийняти чітку позицію. Для особи в юнацькі роки дуже важливо, щоб хтось допомагав формуватися як особистість, формувати ідеал. Якщо подивитися на наше життя — ми постійно щось вкладаємо. Це — не гроші, які можна покласти до банку, це — не авто, яким можна їхати, це — не продукти, які можна спожити. Важливо, щоб ми жили так, аби могли служити Богові й Україні та робили це там, де нас поставить доля. Юнацтво має готуватися, щоб у майбутньому мати якусь посаду, роботу та виконувати її якнайкраще. Ми повинні бути сповненими відчуття радості ділитися досвідом. Україна знову переживає переломний час, тому СУМ має визначитися, що може зробити тепер, аби віддавати своє життя служінню Україні. Зичу вам відваги служити Богові й Україні», — сказав він.
Вповні виконали свою місію служіння Україні два сумівці, котрі віддали життя у боях на сході України. Під час урочистостей відбулася церемонія вручення найвищих організаційних відзнак — «Залізний хрест заслуги» — родинам Євгена Войцехівського та Віталія Волкотруба, котрі загинули в ході проведення антитерористичної операції, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України.
Євген Войцехівський (псевдо Чех) народився 16 липня 1979 року в м. Кам’янці Черкаської області. Згодом сім’я переїхала до м. Сміли. Виховувався в юнацтві СУМ, головою Крайової управи якої свого часу був Віктор Войцехівський, його батько. У складі батальйону «Айдар» Євген очолював підрозділ «Холодний яр», воював проти терористів та окупантів. Під час нападу переодягнених бойовиків на комендатуру м. Щастя Луганської області був убитий із автоматичної зброї. Разом із дружиною Веронікою герой виховував двох дітей.
Молодший сержант Віталій Волкотруб, командир відділення і начальник радіостанції відділення управління загону спеціального призначення третього окремого полку спецпризначення ГУР МО (Кіровоград), народився 5 червня 1986-го в м. Бобринці Кіровоградської області. Він загинув у бою під Іловайськом у Донецькій області під час виходу з оточення до села Червоносільського так званим зеленим коридором, який підступно обстріляли російські терористи та їхні місцеві поплічники. У героя залишилися дружина і син.
Маленькі синочки обох героїв гідно прийняли посмертні батьківські нагороди й відповіли так, як і годиться сумівцям: «Честь України — готов боронити!». Родини полеглих бійців проводжали вигуками: «Герої не вмирають!».
У рамках святкувань відбулася ювілейна конференція «На службі Богу й Україні», темою якої стала історія та діяльність організації. Другий день святкувань припав на свято Воздвиження Чесного Хреста й розпочався спільною молитвою під час літургії в Архікафедральному соборі Святого Юра. Після цього сумівці, попри холодну дощову погоду, вирушили на гору Маківка, де відкрили пам’ятний знак на честь річниці створення Спілки незалежної української молоді, яка стала ідейною попередницею відновленої СУМ в Україні.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply