Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Еміґранти розповіли, якими продуктами запасаються в Україні

Автор:

|

Грудень 05, 2018

|

Рубрика:

Еміґранти розповіли, якими продуктами запасаються в Україні

Найчастіше українці, котрі мешкають за кордоном, везуть із собою гречку. У багатьох країнах цього продукту не знають, або ж використовують як корм для тварин. Також за кордоном нашим землякам бракує традиційного українського сала. Адже в раціоні іноземців популярний інший продукт — бекон. А якими продуктами еміґранти найчастіше запасаються під час поїздок до України?
Українці, котрі мешкають в Італії, найчастіше везуть із України халву, шоколад, сало, мед, квашені огірки та капусту. Якщо немає можливості поїхати додому, просять рідних передавати продукти перевізниками. «Зараз на місяць приїхала до України. Взяла відпустку. Чоловік просив, щоб обов’язково привезла вінницької халви. В Італії такого продукту взагалі немає, — розповідає Аліна Ярошевська, котра 15 років мешкає у Венеції. — Ще візьму грецьких горіхів. Вони цього року в Україні дешеві, по 120 гривень. Куплю кілька кілограмів смаженої гречки. В Італії з неї роблять лише борошно, яке додають у випічку. Ще повезу соняшникове та гарбузове насіння».
Ті, хто переїхали до Індонезії, найчастіше на батьківщині запасаються чаєм. «Завжди беру багато чаю. Не вистачає наших трав’яних — із ромашкою, мелісою, м’ятою. Також не вистачає гречки. Коли їду з України, беру із собою 3 кг. Розтягую їх на рік, аж до наступної поїздки додому. Також везу ковбаси та сосиски. В Індонезії одна із найпоширеніших релігій — мусульманство, тому знайти свинину складно, — каже Тетяна Іщенко з Житомира.
Дівчина чотири роки тому переїхала до Індонезії. Живе у місті Атамбуа на острові Тімор. «Друзі заздрять, що маю можливість їсти екзотичні фрукти, які там дуже дешеві. У мене біля будинку росте мангове дерево. Уже не знаю, куди дівати його плоди. Щодня чавлю свіжі соки, роздаю плоди сусідам. Але хочеться скуштувати українських яблук. В Індонезії їх вирощують хіба десь під горами, де немає сильної спеки. Тому коштують дуже дорого. У середньому 130 гривень за кілограм», — каже еміґрантка.
Марина Кирильчук мешкає на острові Ява. Під час поїздок до України закуповує насіння соняшника, чорний хліб, мед і цукерки. «В Індонезії шоколад несмачний, натурального меду немає, — ділиться Марина. — Також, незважаючи на те, що це одна з провідних-країн з виробництва чаю, в Україні він набагато смачніший. На Яві також не вистачає української їжі — оселедця, огірків. Немає й сиру. Але, на жаль, ці продукти довго не зберігаються, тому привезти їх із України не вдається».
Українки, котрі проживають в Об’єднаних Арабських Еміратах, купують в Україні ліки, фарбу для волосся, шампуні й інші засоби по догляду за собою. Кажуть, на цьому виходить непогано зекономити. «Щодо продуктів харчування — везу сало, якого там немає, чорний хліб і цукерки. Запасаюся гречкою. В Еміратах вона дуже дорога: 150 гривень за кілограм», — каже Юлія Мемедова, котра мешкає у Дубаї.
До Іспанії еміґранти найчастіше також везуть гречку. А на Різдвяні свята родичі з України передають їм горіхи та мак. Усі інші продукти наші співвітчизники купують у спеціалізованих українських, російських чи польських крамницях. «На Мальорку везу гречку. Щось схоже можна знайти лише в спеціалізованих екологічних чи біомагазинах. Але це не ті крупи, до яких ми звикли. На вигляд зелені, схожі до пророщених. І дуже бракує звичайної сметани. Бо є лише «грецький йогурт» або «вершки» для готування, але вони не мають такого смаку», — розповідає Ярина Іполіто зі Львова, котра мешкає в Пальма-де-Мальорка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply