Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Експерт пояснив, як заробітчанам сплачувати аліменти

Автор:

|

Липень 19, 2018

|

Рубрика:

Експерт пояснив, як заробітчанам сплачувати аліменти

Заробітчани можуть сплачувати аліменти на дітей, проживаючи за кордоном. Про це розповів міжнародний юрист Сергій Кухар. «Батьків, котрим призначили аліменти, ніхто не звільняє від відповідальності, коли вони працюють і тимчасово проживають за кордоном. Сума аліментів залежить від заробітної плати, але якщо чоловік чи дружина працюють за кордоном, то в рахунок беруть не ту зарплату, яка призначена там, а середню по галузі, яку мав би тут. Наприклад, чоловік працює електриком у Чехії, там отримує 30 тис. грн. Та згідно зі законом, на утримання дитини він має сплатити не 10 тис. грн, а 4 тис. Середня зарплата електрика в Україні — 12 тис. грн. Відповідно, якщо судом призначена третина заробітку, вийде менша сума», — пояснив юрист.
Перераховувати гроші можна на спеціальний рахунок, але половину аліментів треба віддавати опікуну дитини. Це буває як мати, так і бабуся чи тітка дитини. «Багато батьків заводять спецрахунок і кладуть туди гроші, гадаючи, що після повноліття дитина скористається тими грішми. Законодавчо це робити не можна. Половину грошей треба переводити на рахунок опікуна дитини», — зазначив правник.
Гроші можна класти в іноземній валюті, яка поширена на території країни. «У доларах чи євро можна, а от у єнах чи чеських марках — ні. Ці валюти малопоширені в Україні. Тому опікун може відмовитися від такої допомоги і потім доведе, що батько не утримував дитину», — додає він.
Батько чи мати, котра сплачує аліменти, може забрати дитину на опікунство із собою. «У мене був випадок, що хлопець працював у РП і щомісяця на утримання дитини переводив 300 USD. Коли повернувся в Україну, на нього подали до суду. Він довів, що мати не використовувала гроші на дитину. Мав докази з салонів краси, пивбарів і дискотек. Суд прийняв рішення передати дитину батькові», — додав юрист.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply