Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Економіка України тримається на грошах заробітчан

Автор:

|

Липень 24, 2019

|

Рубрика:

Економіка України тримається на грошах заробітчан
Світлана Криса

Мільйони працездатних українців давно допомагають будувати економіки інших країн, зокрема, й нашого головного конкурента — Польщі. За останні п’ять років кількість трудових міґрантів із України в Польщі зросла вп’ятеро — з 300 тис. до, приблизно, 1,5 млн. Такі дані озвучила Світлана Криса, керівник консульського відділу Посольства України в Варшаві.
Вона додала, що, за офіційною статистикою Управління з питань іноземців Польщі, громадянам України видали 196 тис. дозволів на проживання. Консул зазначила, що українці в Польщі, в основному, виконують просту фізичну роботу — працюють на будівництві і ремонтних роботах, у транспортній сфері, сільському господарстві, сфері обслуговування, на виробництві заводів і фабрик. «Зараз, мабуть, немає такої галузі в Польщі, де б не працювали українці», — сказала п. Криса.
Чималий відтік громадян України до сусідів після стратегічних рішень поляків зі залучення «свіжої крові» буде ще стрімкішим. До будівельників, покоївок і збирачів урожаю приєднаються представники нашої IT-індустрії. Їхній середній вік відповідає польським критеріям. Мало того, що життя по той бік західного кордону комфортніше, то ще й податків за це менше платити.
Механізми утримання молоді, крім патріотизму й соціальних якорів, у вигляді літніх батьків або родинних взаємин, Україна запропонувати не може. Держава не дає добру освіту навіть за гроші. Відповідно, забезпечити цікаві кар’єрні можливості не може.
Освіта — один із найпотужніших інститутів держави. Це розуміють в Америці. Там одне із гасел президентської кампанії 2020 року — заклик реформувати систему кредитування освіти. Хочуть зробити її ефективнішою і відповідальнішою.
Це розуміють у Китаї. Університети залучають професорів міжнародного класу для підготовки майбутніх лідерів. Це розуміють у Європі. Тут університетська освіта залишається прерогативою інтелектуальних еліт. Не розуміють цього лише в Україні, де освіта звелася до масової видачі нічого не вартих дипломів.

Іван Компан, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply