Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Єдність українців Європи

Автор:

|

Серпень 28, 2014

|

Рубрика:

Єдність українців Європи

Українці об'єдналися

Марші єдності українців, ініційовані співачкою та громадською активісткою Русланою Лижичко, охопили Європу. До символічної антивоєнної ходи долучаються наші співвітчизники в країнах Європейського Союзу (ЄС). Зокрема, акції відбулися одночасно в столицях Австрії та Фінляндії. Крім того, Марш єдності пройшов у Торонто (Канада). Таким чином українці прагнуть заявити, що Україні не потрібні миротворчі війська за участю росіян, а також закликають світ підтримати Україну.

А в Чехії кілька десятків місцевих активістів із групи «Капутін» українською мовою закликало свою владу дієвіше підтримати Україну в протистоянні з Росією. Чехи поставили три намети на Вацлавській площі в центрі Праги. «Мікромайдан» прикрасили українськими прапорами та вивісили фотографії президента Росії з написами: «Стоп Путін!» і «Крим — сьогодні, Карлові Вари — завтра?. Захід проходив під супровід композицій Ореста Лютого й «Океану Ельзи». Мітинґувальники вимагали від чеського керівництва запровадження глибших економічних санкцій проти Росії та збільшення витрат на оборону своєї країни. Поліція спокійно спостерігала за акцією. Після кількагодинного мітинґу намети прибрали.
Зазначимо, чеська група «Капутін» проводить вуличні «мікромайдани» від початку цього літа. Тамтешні активісти наслідують стиль українських протестних акцій. Раніше чехи протестували під відділенням російського «Сбербанку» в Празі та вшановували пам’ять жертв малайзійського «Боїнга», збитого над Україною.
Крім того водночас чотири найбільші гуманітарні організації в Чехії оголосило збір коштів на допомогу українським біженцям і мешканцям сходу України. «Людина у скруті» — гуманітарна організація, яка однією з перших підтримала Євромайдан. Працівники цієї організації відкрили SOS-рахунок на допомогу Україні.
А гуманітарна організація Charita належить до тих, які активно допомагали в лікуванні важкопоранених героїв Майдану в шпиталях Чеської Республіки. Charita також ініціювала збір коштів для українських біженців, уже зібрано понад 80 тис. USD.
Допомогу українським утікачам і людям зі зони Антитерористичної операції надає чеський Червоний Хрест і міжнародна гуманітарна організація Adventist Development & Relief Agency (ADRA), яка має свої філіали у 128 країнах світу. Її працівники вже побували в Слов’янську, Краматорську та Маріуполі. Гуманітарна допомога від ADRA буде спрямована передусім родинам із дітьми у звільнених від сепаратистів районах.
У Варшаві кілька сотень українців, не зважаючи на дощ, 24 серпня взяло участь у Параді вишиванок. Близько двох годин хода рухалася центральними вулицями польської столиці з величезним українським прапором та іншою національною символікою. Українці, котрих підтримали, зокрема, поляки, грузини та білоруси, пройшлися від центральної площі біля Королівського замку до пам`ятника Тарасові Шевченку. Дорогою учасники акції у вишиванках, із прапорами, жовто-блакитними кульками, співали українських пісень, вітали перехожих і дякували Польщі за підтримку України.
Біля українського посольства у Варшаві учасники акції взяли участь у молебні за українців, котрі віддали своє життя за Батьківщину. В одному з районів Варшави з нагоди Дня незалежності України пройшов концерт, показ фільмів, відбулася дискусія на тему незалежності України й інші заходи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply