Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Двадцять перший конкурс із української мови ім. Петра Яцик

Автор:

|

Листопад 09, 2020

|

Рубрика:

Двадцять перший конкурс із української мови ім. Петра Яцик
Петро Яцик

Ми ще жодного разу не порушили цієї традиції: Міжнародний конкурс із української мови ім. Петра Яцика щороку розпочинається 9 листопада — в День української писемності та мови. Досі цей популярний мовний марафон офіційно брав початок щоразу в іншому обласному центрі, звідки заклично лунало: «Конкурс розпочато!» Цей сигнал потужно лунав з Черкас, Луцька, Запоріжжя, Сум, Рівного, Миколаєва, Сімферополя… Це лише окремі міста з того реєстру, звідки завдяки добрій підготовці тамтешніх освітян та української громадськості цей сигнал прозвучав на всю Україну найвиразніше. За окремим сценарієм конкурс ім. Яцика відбувається в українській діаспорі, де є свої «вершини та низини». Котрогось року на сцені столичного театру ім. Івана Франка, де за непорушною традицією відбуваються закриття мовного марафону, на сцені поряд із українським прапором було 30 прапорів тих держав, де також відбувся конкурс ім. Петра Яцика. Це Азербайджан і Білорусь, Грузія і Казахстан, країни Балтії і Молдова, Росія і Вірменія, Польща і Греція, Канада й Австралія, США і Словаччина… І це ще не весь ряд. Важливо, що і в час війни, торік, мовний конкурс ім. Петра Яцика успішно відбувся в Башкортостані, котрий входить до складу Російської Федерації. І цього факту не можна недооцінювати, бо ж відомо, як зараз у Росії ставляться до всього українського, а особливо — до української мови.
Двадцятий конкурс вперше розпочинали в Києві. Естафету мовного марафону він одержав від Сум, де відкриття його було особливо яскравим. Засоби масової інформації (ЗМІ) одностайно наголошували: тому, хто даватиме старт мовному марафону після Сум, буде складно перевершити рівень, який забезпечили керівництво обласного департаменту освіти, який очолює Вікторія Гробова, та освітяни Сумщини. І справді, Департамент освіти столичної міської адміністрації не докладав особливих зусиль для підготовки до відкриття конкурсу ім. Яцика, забезпечивши для цього тільки колонну залу Київської міської державної адміністрації і не подбавши про те, щоб учасниками святкового дійства стало якнайбільше столичних школярів і студентів. Це зробила виконавча дирекція Ліґи українських меценатів (ЛУМ), користуючись напрацьованими впродовж двох десятиліть зв’язками з освітянами міста й активною рекламною кампанією. Добре, що українські ЗМІ постійно тримають конкурс у полі зору та широко інформують про нього. За час від його початку у різних ЗМІ з’явилися вже сотні публікацій. Широко представлена інформація про цей патріотичний мовний проект і в Інтернеті (зокрема, сторінка конкурсу є у Facebook). Важливе значення має і те, що конкурс утверджував своє добре ім’я впродовж двох десятиліть. І про нього вже добре знають в усіх куточках України.
Пандемія коронавірусу ускладнила сценарій урочистого завершення конкурсу. Здебільшого, це відбувалося з аншлагом у театрі ім. Івана Франка, де всі переможці та призери національного етапу турніру одержували належні їм премії. Серйозні грошові нагороди щоразу чекали й тих учителів, чиї учні стали переможцями.
Організатори конкурсу були змушені провести церемонію закриття його в скороченому варіанті. У Митрополичих палатах святої Софії Київської вручили належні нагороди кільком переможцям із столиці. Надалі виконавча дирекція Ліґи разом із працівниками Інституту модернізації змісту освіти переказували на банківські картки призерів і переможців або їхніх батьків належні їм премії. Ця копітка робота тривала впродовж цілого тижня. І ось усі відзначені преміями особи повідомили виконавчій дирекції Ліги: «Кошти одержано!» 14 переможців конкурсу ім. Яцика, як це триває уже 15 років, представлені до президентських стипендій, які вони одержуватимуть упродовж усього року.
Організатори конкурсу — ЛУМ і Міністерство освіти та науки України (МОН) — прийняли рішення: 21-й конкурс офіційно відкрити о 14-й годині в столичному військовому ліцеї ім. Івана Богуна. Врочисте дійство відбуватиметься в цьому навчальному закладі, бо тут є відповідні локації для того, щоб уникнути великого скупчення людей у закритому приміщенні. У відкритті конкурсу візьмуть участь представники МОН, ЛУМ, керівництво «Просвіти» та представники патріотичної громадськості Києва.
Пресслужба Ліґи українських меценатів

Як повідомляв «Міст», за межами України зараз немає жодної школи з повністю викладанням українською.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply