Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Дослідниця Лесі Українки передала унікальний експонат

Автор:

|

Липень 17, 2020

|

Рубрика:

Дослідниця Лесі Українки передала унікальний експонат
Cервіз Лесі

Тамара Скрипка, дослідниця життя та творчості Лесі Українки й її родини, передала зі США до Новоград-Волинського літературно-меморіального музею поетеси унікальний експонат. «У нашому музеї експонується набір дитячого іграшкового посуду: два горнятка з блюдцями, чайник, цукорниця, молочник. Висота чайника — 4,5 см, діаметр блюдця — 3,5 см», — йдеться у дописі музею у Facebook.
Тривалий час мініатюрний сервіз зберігався в Оксани Міяковської-Радиш, доньки Володимира Варлаамовича Міяковського, українського історика, літературознавця, засновника і першого директора Архіву-музею Української вільної академії наук (УВАН) у Європі та США. До Америки вона разом із батьками, чоловіком і сином еміґрувала на початку 1951 року. Була активною діячкою української діаспори, багаторічним секретарем УВАН.
Родина Міяковських перебувала у дружніх стосунках із Косачами. Ізидора Косач-Борисова писала: «Він (Володимир Міяковський. — Ред.) і його родина — це наші близькі приятелі (його онуки і мої це вже друзі в четвертому поколінні Косачів і Міяковських)».
У США Ізидора Петрівна проживала з 1949 року. Гостюючи в Оксани Володимирівни, Ізидора Косач-Борисова робила їй цінні подарунки, серед яких була книга «Міфи класичної давнини» Штоля, яку в дитинстві читала Леся Українка. Під час одного з приїздів подарувала їй і дитячий сервіз, сказавши, що його колись привезли до Америки з Європи. Оксана Володимирівна використовувала його в іграх зі своїми внуками. Робила з ними лялькові будинки (кімнатки) — три стіни та інтер’єр. В інтер’єрі використовувала мініатюрні іграшкові речі.
Маючи поважний вік, частину свого архіву і речей О. Міяковська-Радиш передала Тамарі Скрипці. А «Міфи» Штоля Тамара Олексіївна привезла до України.
«Для музею Лесі Українки іграшковий сервіз — цінний експонат. Він став гарним доповненням до «рублика» (для прасування), який експонують у дитячій кімнаті. Разом вони вдало презентують іграшки тих часів. Велика вдячність Тамарі Скрипці за поповнення колекції музею»», — зауважили у музеї.
Як повідомляв «Міст», в Українському музеї у Нью-Йорку відбулася унікальна виставка, а пам’ятник Лесі Українці розмістили на поштовій марці України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply