Новини для українців всього свту

Wednesday, Mar. 3, 2021

20-річчю Музею української діаспори присвячується

Автор:

|

Червень 12, 2019

|

Рубрика:

20-річчю Музею української діаспори присвячується
Зала Музею української діаспори

Музей української діаспори відсвяткував своє 20-річчя. «Нам 20 років! Сьогодні у нас ювілей: 29 травня рівно 20 років тому в реконструйованій печерській садибі кінця XVIII ст. відчинив свої двері Музей культурної спадщини — відділ Музею історії міста Києва. Від самого початку створення експозиція розповідала про українську діаспору, життя та діяльність наших земляків за кордоном», — йдеться у дописі закладу у Facebook.
2015 -го заклад перейменували в Музей української діаспори та перевели в статус філії. За увесь період існування в музеї відбулося чимало знакових подій: виставок, презентацій, фестивалів, майстер-класів та інших культурно-мистецьких заходів. «Ми й надалі обіцяємо дивувати наших відвідувачів новими цікавими проектами, які обов’язково чекають вас та нашу музейну команду попереду», — пообіцяли в музеї.
З нагоди 20-річчя музей запропонував добірку архівних світлин свого унікального будинку різних періодів. Він розповідає про відомих українських еміґрантів, переважно киян за походженням, котрі свого часу з різних причин були змушені покинути Батьківщину та виїхати за кордон.
Постійна експозиція знайомить відвідувачів із життям та творчістю українсько-американських художників Олекси Булавицького та Людмили Морозової, українсько-арґентинського скульптора Петра Енка, а також відомої української мистецької родини Кричевських, яких доля розкидала по різних куточках світу (США, Франція, Венесуела). Окрема зала музею присвячена всесвітньо відомому українсько-французькому хореографу Сержу Лифарю. У музеї також діють змінні виставкові проекти та відбуваються культурно-мистецькі заходи. З 2016 року на постійній основі триває історико-меморіальний виставковий проект «Наш Сікорський».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply