Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Діаспорні вчителі провели курси попри пандемію Covid-19

Автор:

|

Січень 04, 2022

|

Рубрика:

Діаспорні вчителі провели курси попри пандемію Covid-19
Учасники курсів

Група діаспорних освітян шукала відповідну можливість особисто презентувати свої унікальні авторські семінари в Україні минулого літа, але пандемія Covid-19 не дозволила цьому статися. Натомість північноамериканські викладачі Інституту професійного розвитку вчителів розробили ще одну успішну літню версію програми 2021 року, представивши за допомогою месенджера ZOOM додаткові кваліфікаційні курси для викладачів Львівщини й інших частин Західної України.
Канадські вчителі використовували ZOOM із дому; в Україні вчителі зустрічалися в різних школах та авдиторіях. Такий підхід призвів до успішних двосторонніх комунікацій. Як заявила Надя Луців, попередня членкиня Комітету з питань освіти Канадсько-української фундації (KУФ), ця програма стала «гучним успіхом у ці важкі часи».
Понад 25 років різні канадські викладачі працювали зі своїми львівськими партнерами-співвикладачами, планували свої презентації та розробляли нові й оновлені навчальні посібники, які використовували влітку 2021-го. Програма та посібники будуть ще оновлюватися в найближчі роки.
11 канадців разом із більш ніж 30 українськими співвикладачами навчали понад 200 учасників різних курсів. Останні слухали презентацій у своїх сферах інтересів. Наприкінці кожен відділ підготував групове завдання, яке забезпечило їм необхідну атестацію для продовження викладацької професії, що є вимогою в Україні.
Місцевий львівський Центр професійного розвитку педагогічних працівників видає посвідчення проходження курсів підвищення кваліфікації учителів. У Торонто Інститут професійного розвитку учителів також видає посвідчення в рамках занять Літнього інституту навчання Команд зі шкіл.
Потреба реформи в освіті є драматичною в Україні на багатьох рівнях. Ганна Новосад, колишня міністерка освіти України, зазначила, що система освіти різко відстає. «У світовому рейтинґу освіти тисячі університетів, українські університети приходять на 800-му рівні, а в Академічному рейтинґу світових університетів, раніше відомого як Шанхайський, вони взагалі не фігурують», — заявила вона в інтерв’ю ресурсу Open Democracy.
Не таємниця, що, як заявила Христя Желтвай, колишня вчителька математики в Торонто та шкільна консультантка: «Результати Міжнародної оцінки математичної грамотності 15-літних студентів (PISA) довели, що Україна нижча за середній показник ОЕСD. Тому вчителі повинні зосереджуватися на студентах, а не на предметі, враховуючи особливості студентів та різні стилі навчання».
«Інститут прагне допомогти вчителям викладати математику таким способом, щоб математика була захоплюючою й ефективною, і щоб студенти зі задоволенням навчалися», — наголосила вона.
Цього року канадські члени Інституту походили з різних канадських міст і штату Нью-Джерзі. Серед них: Надія Луців, координаторка програми та консультантка; Софія Березовська, вчителька української мови; Борислав Білаш, викладач природничих наук; Оксана Винницька-Юсипович із Нової української школи; Орест Гарас, директор школи; Маланка Ковалюк, шкільна психологиня; Богдан Колос, директор школи; Ірина Перегінець, викладачка іноземних мов; Марко Стадник, директор школи; Христина Юрчук, заступниця директора; Христина Желтвай, вчителька математики.
Останніми роками КУФ надала канадцям кошти на подорожі та ресурси для матеріалів. Крім цього, Львівське управління освіти та міська рада Львова забезпечили фінансування місцевих приміщень для інструкторів, учасників і фінансування приміщень для програм. Освітнє керівництво Львова профінансували також друк матеріалів, технічні й інтернет-ресурси.
Чи зможе канадська команда особисто поїхати в Україну 2022 року, щоб поділитися своїми західними знаннями і досвідом? Все буде залежати від поширення пандемії і фінансування.
Як повідомляв «Міст», професія вчителя стала небезпечною, як у гірників.

Богдан Колос

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply