Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Діаспора виступила на підтримку Володимира В’ятровича

Автор:

|

Травень 06, 2020

|

Рубрика:

Діаспора виступила на підтримку Володимира В’ятровича
Володимир В’ятрович

У Державному бюро розслідувань (ДБР) минулого тижня допитали Володимира В’ятровича, народного депутата України. «Сподіваюся, що мої виразні засвідчення дали зрозуміти, що для того, щоб проводити цю справу, взагалі немає жодних підстав», — заявив він після допиту. Політик також повідомив, що справу відкрили за заявою Максима Бужанського, народного депутата від об’єднання «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука, котрий запідозрив п. В’ятровича в змові з кейтеринговою компанією, яка обслуговувала банкет із нагоди 85-річчя Голодомору.
Напередодні ряд українських громадських організацій, у т. ч. Світовий конґрес українців (СКУ), оприлюднили відкрите звернення до ДБР щодо його переслідування, яке опублікував Стефан Романів, перший віцепрезидент СКУ та співголова Громадського комітету з ушанування пам’яті жертв Голодомору-Геноциду 1932-1933 рр. «Ми занепокоєні заявою народного депутата Володимира В’ятровича про його переслідування як колишнього голови Українського інституту національної пам’яті за організацію ним 2018 року міжнародного форуму «Україна пам’ятає, світ визнає!», присвяченого 85-роковинам Голодомору», — йдеться у зверненні.
Підписанти зауважують, що ДБР розпочало розслідування за листом політика, відомого своїми зневажливими заявами щодо теми Голодомору та національної пам’яті українців і котрий публічно називає п. В’ятровича своїм політичним опонентом. «Закликаємо ДБР не стати інструментом у політичних замовленнях антиукраїнських сил, які підіймають голову останнім часом, і не спричинитися до згортання наукових досліджень про злочин геноциду української нації», — зазначили у зверненні його автори.
«На державному рівні пам’ять жертв Голокосту вшановують у Державі Ізраїль. Натомість в Україні вшанування жертв Голодомору-геноциду зі залученням державних коштів знову стало можливим лише після перемоги Революції гідності», — підкреслюють вони.
Серед підписантів: Ігор Юхновський, Іван Васюник і Стефан Романів, співголови Громадського комітету з ушанування пам’яті жертв Голодомору-Геноциду 1932-1933 рр.; Іван Окоєв, заступник голови Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» ім. В. Стуса; Євстратій (Зоря), архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник Священного синоду Православної церкви України; Оксана Забужко, лавреатка Національної премії України ім. Т. Шевченка; Володимир Василенко, представник України в Раді Організації Об’єднаних Націй із прав людини (2006-2010); Василь Вовкун, міністр культури та туризму України (2007-2010); Сергій Квіт, міністр освіти та науки України (2014-2016) та інші.

До слова
Службу безпеки України (СБУ) зобов’язали відкрити карне провадження за підозрою в можливій державній зраді Андрія Єрмака, керівника Офісу президента, та Леоніда Кучми, другого президента України. Про таке рішення Шевченківського райсуду Києва повідомив Володимир В’ятрович. Він же й подав позов до суду через підписання в Мінську (Білорусь) документа про створення консультаційної ради з представниками московських маріонеток на Донбасі. З рішення суду випливає, що суддя Шевченківського районного суду Києва скаргу політика на бездіяльність СБУ задовольнив. Рішення оскарженню не підлягає.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply