Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Діаспора привітала Україну з Днем Незалежності

Автор:

|

Серпень 26, 2020

|

Рубрика:

Діаспора привітала Україну з Днем Незалежності
Діаспора Греції

Українська діаспора в усьому світі приєдналася до святкувань Дня Незалежності. Зі святом українців в різних країнах планети привітав Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців (СКУ). «Шановні українці й друзі України! Від імені Світового конґресу українців вітаю з найбільшим національним святом — Днем відновлення незалежності України. 29 років тому здійснилася мрія багатьох поколінь українців. І це не просто мрія. Це незламне прагнення українського народу до свободи. Це непохитна віра в перемогу над ворогом. Це невтомна праця задля європейського майбутнього української держави. Це духовна єдність поколінь українців в Україні та в діаспорі, що століттями виборювали незалежність. Це свято світового українського народу, адже де б ми не жили — гордімося, що ми є українці», — зазначив Ґрод.
Він зауважив, що «перед всіма нами стоять великі виклики: подолання російської аґресії проти України й українського народу, розбудова могутньої України та розвиток українського світу». Президент СКУ зазначив, що пишається тим, що «світове українство пліч-о-пліч стоїть на підтримку українського суверенітету, української мови й успіху України».

Діаспора Норвегії

Крім цього, в іншому відеоролику, розміщеному на сторінці СКУ в Facebook, із Днем Незалежності Україну привітали представники СКУ, керівники українських громадських, культурних організацій із Австралії, Арґентини, Португалії, Норвегії, Естонії, Росії, Казахстану та Туреччини. А Конґрес українців Канади, посол України в Канаді Андрій Шевченко та український народний ансамбль «Вітер» підготували відеовітання до Дня Незалежності.
Світова федерація українських жіночих організацій (СФУЖО) привітала з «нашим найбільшим національним святом», «особливим днем у історії українського народу» в Facebook. «29 років були для України багатими на події — як щасливі та радісні, так і такі, що вимагали терпіння й мужності. Останні роки — це особливий час випробувань для України. Кращі сини і доньки стали на її захист, а тисячі українців із усього світу, серед яких і мережа Світової федерації українських жіночих організацій, підтримують їх у боротьбі за збереження незалежності. Дух патріотизму об’єднав українців усього світу в підтримці нашої духовної Батьківщини. Українське світове жіноцтво на чолі зі СФУЖО, як і раніше, докладає великих зусиль для всебічної підтримки України, але нашим пріоритетом сьогодні є допомога українському народу в боротьбі з російською аґресією», — зазначила Анна Кісіль, голова СФУЖО.
«Для людини 29 років — період зрілості, а для незалежної країни — лише початок. У нас є все, щоб побудувати сильну та заможну державу, тому впевнений, що все вдасться. З Днем Незалежності, Україно!» — додав Ростислав Кісіль, президент міжнародної логістичної групи Meest.

Діаспора Португалії

Як повідомила в Facebook Галина Маслюк, голова Товариства української діаспори Греції та філоукраїнців греків «Українсько-грецька думка», з нагоди свята відбулася недільна літургія, яку відправив у церкві Св.Трійці о. Андрій Твердохліб. Після служби Божої представники української громади вирушили прикрашеними у синьо-жовті кольори автівками через центр міста до найвищої точки грецької столиці на горі Лікавітос.
Українці Португалії відзначили автомаршем День Прапора та День Незалежності України. Про це повідомив Павло Садоха, голова Спілки українців у Португалії. «Понад 40 машин взяли участь в автомарші з нагоди Дня Прапора та 29-х роковин незалежності України. Відзначення розпочалося зі спільної молитви в Українській греко-католицькій церкві у Лісабоні. Потім українці сформували автоколону та проїхалися з українською символікою центральними вулицями Лісабона, в т. ч. біля президентського палацу. Акція завершилася невеличким мітинґом і покладанням квітів до погруддя Тараса Шевченка», — розповів він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply