Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Діаспора обіцяє і надалі підтримувати українські реформи

Автор:

|

Липень 10, 2019

|

Рубрика:

Діаспора обіцяє і надалі підтримувати українські реформи
Павло Ґрод виступає на засіданні міністрів

Із 2 по 4 липня у Торонто відбулася Міжнародна конференція щодо реформ в Україні. На неї прибули понад 800 друзів і партнерів України із 37 країн та десяти міжнародних організацій. Дискусії міністрів закордонних справ, провідників міжнародних інституцій, парламентарів, представників приватного сектору, громадянського суспільства й аналітичних центрів зосереджувалися на посиленні підтримки процесу реформ в Україні та просуванні її європейської й євроатлантичної інтеграції.
Із промовою від імені Світового конґресу українців (СКУ) та 20-мільйонної української діаспори виступив Павло Ґрод, президент СКУ. Він висловив вдячність учасникам конференції за значний внесок у допомозі Україні стати справді демократичною державою та захистити своїх громадян від російської військової аґресії.
А під час засідання міністрів п. Ґрод провів панельну дискусію під назвою «Бачення: Україна як держава з високим рівнем доходу». Панелісти репрезентували свої погляди щодо підтримки прагнень України стати державою з високим рівнем доходу, включно зі шляхами реалізації сталого зростання, що влаштовує всіх, та щодо зміцнення інституційних реформ для подолання корупції, покращення верховенства права та системи правосуддя, які продовжують бути критичними для досягнення довгострокового успіху. Серед панелістів була Олена Кошарна, засновник і президент компанії Horizon Capital, міністри закордонних справ Польщі та Фінляндії, а також Сиріл Мюллер зі Світового банку (СБ), який представив комплекс всебічних рекомендацій, що ґрунтуються на звіті СБ «Заключний документ з вивчення розвитку України: швидше, міцніше та якісніше».
Свою чергою, Олександра Хичій, президентка Конґресу українців Канади (КУК), пообіцяла і надалі підтримувати реформи в Україні та відстоювати суверенітет країни. Про це заявила. «КУК продовжуватиме співпрацю із Канадою та Україною у захисті суверенітету й територіальної цілісності України перед лицем російської аґресії, а також у втіленні реформ, що продовжуватимуть євроатлантичну інтеграцію, посилюватимуть демократичні інститути та розбудовуватимуть міцну економіку», — зазначила вона.
Діячка також привітала збільшення Канадою пакету допомоги Україні, про що було оголошено під час конференції щодо реформ. «Ці кошти підтримають реформу урядування; сприятимуть наданню послуг жителям у зоні конфлікту; покращать гендерну рівність і посилять роль жінок; продовжать канадсько-український проєкт розвитку поліції; допоможуть реалізувати стратегічну оборонну реформу з метою євроатлантичної інтеграції та збільшать кількість канадських поліційних інструкторів», — зауважила вона.
Інтегральною частиною Конференції з реформ в Україні була платформа «Український дім у Торонто», партнером якої з гордістю став СКУ. Український дім у Торонто провів триденну програму, яка передбачала стимулювання дискусій про цікаві можливості для економічного процвітання України й її інвесторів.
Це була вже третя Міжнародна конференція щодо реформ в Україні. 2018 року подібний захід відбувся у Копенґаґені, столиці Данії, а 2017-го — в Лондоні, столиці Великої Британії. Головна мета таких конференцій — ознайомити міжнародних партнерів зі здобутками України у проведенні системних реформ, а також окреслити подальші напрямки взаємодії та практичної допомоги Україні на цьому шляху.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply