Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Cпонсорам ЧС-2018 — бойкот

Автор:

|

Червень 05, 2014

|

Рубрика:

Cпонсорам ЧС-2018 — бойкот
Символ ЧС-2014

Символ ЧС-2014

Юджин Мельник, канадський бізнесмен українського походження та власник гокейного клубу Ottawa Senators, запропонував позбавити Російську Федерацію (РФ) права проведення чемпіонату світу (ЧС) із футболу. Допоки цього не станеться, він закликає підтримати міжнародний бойкот спонсорів змагання. Підприємець виступив із критикою Міжнародної федерації футболу (ФІФА), яка дозволяє РФ прийняти змагання в той час, як Путін фактично анексував Крим та веде війну з Україною.

«Путін не має на це права», — сказав п. Мельник, голова консультативного комітету United With Ukraine, організації з Оттави, діяльність якої сфокусована на протидії путінській агресії в Україні. Юджин Мельник вважає, що російський президент зневажає ідеї глобальної єдності й миру, на яких ґрунтується сам турнір.
Відтак, ініціатори бойкоту закликають не купувати товарів Budweiser і Anheuser-Busch InBev, спонсорів турніру, допоки проведення ЧС у Росії не буде скасоване. У United with Ukraine сподіваються, що втрата спонсорами прибутків відіб’ється на рішенні ФІФА перепризначити місце проведення чемпіонату.
Організація вже може похвалитися певними успіхами. Зокрема, у березні ц. р. сенатори Марк Кирк (Іллінойс) і Ден Котс (Індіана) звернулися до ФІФА з проханням відібрати у Росії право на проведення змагання та заборонити їй брати участь у найближчому чемпіонаті світу, що пройде 12 червня – 13 липня у Бразилії.
Юджин Мельник схвалює позицію політичних лідерів Канади, зокрема міністра закордонних справ, котрі відверто висловлюються про події в Україні, і вважає, що його бойкот є найкращим шляхом допомогти. «Для мене це – дуже особиста справа з багатьох боків. Я не можу стояти зараз у центрі Києва, але можу допомогти. І я це зроблю», — каже п. Мельник.
На його думку, світ повинен прокинутись і побачити, що відбувається: «Нам потрібен кожен. Нам потрібні США, Європейський Союз. Якщо Путіна не зупинимо, він забере половину України, потім перейде до іншої, далі зайде в Молдову, Румунію, Болгарію та Польщу».
Додамо, що United with Ukraine створили сайт ініціативи boycottputinnow.com і підготували ролик, у якому 12 мовами звертаються до всіх громадян світу зі закликом підтримати бойкот. Нагадаємо, що раніше Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), надіслав листа Йозефові Блаттеру, президенту ФІФА, зі проханням відкликати привілей для Росії на проведення 2018 року чемпіонату світу з футболу. Також СКУ просить світове бізнесове співтовариство утриматися від бізнесових подорожей до Росії.

Христина Бондарєва, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply