Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Чемпіонами футбольної діаспори стали іспанці

Автор:

|

Липень 20, 2017

|

Рубрика:

Чемпіонами футбольної діаспори стали іспанці

В Україні на Прикарпатті із 25 по 28 червня проходили футбольні баталії в рамках VI-го Чемпіонату світу з футболу серед українських діаспорних команд. Переможцями вперше стали українці з Іспанії, котрі у фінальному матчі зустрілися зі збірною командою українців Румунії та з рахунком 3:0 вибороли собі першість.

Кубок переможців для українців з Іспанії

У цьогорічних змаганнях взяло участь вісім команд: українці з Ізраїлю, Молдови, Польщі, Іспанії, Білорусі, Румунії, Балтії (Естонія, Латвія, Литва) та збірна Української Європи (Австрія, Німеччина). Команди грали у двох містах — Богородчани та Надвірна.

Коментарі — зайві…

У матчі за третє місце збірна команда українців Білорусі здобула перемогу з рахунком 3:2 над збірною командою української Європа. Спеціальними призами було відзначено: кращого гравця чемпіонату — Степана Янучка з Білорусі, кращого воротаря — Івана Анішоряка з Румунії та кращого бомбардира — Назара Процика з української Європи.
Після закінчення фінального поєдинку обласне та районне керівництво нагородило кубками та пам’ятними медалями переможців і учасників змагань.

Один голова добре, а двоє — ще краще. Співголови організаційного
комітету Ігор Бокій та Олег Гончарук

З вітальним словом до мешканців і гостей Надвірнянщини звернувся Іван Гурмак, голова районної ради. Він наголосив на важливості єднання української нації. Своєю чергою, Михайло Головчук, голова Богородчанської районної ради, подякував усім учасникам, організаторам та уболівальникам чемпіонату за зроблену спільними зусиллями добру справу. Зеновій Андрійович, міській голова Надвірної, зазначив, що цей чемпіонат став можливим насамперед завдяки українським військовим, котрі ціною власного життя тримають східний фронт держави. Усі присутні спільно хвилиною мовчання вшанували пам’ять українських захисників, котрі віддали свої життя в боротьбі за незалежність і свободу українського народу. Крім цього, Ростислав Заремба, селищний голова Богородчан, висловив переконання, що всі учасники турніру отримали не лише задоволення від спортивного дійства, а й приємні враження від Карпатського краю.
Олександр Кеніз, голова Надвірнянської районної державної адміністрації (РДА), наголосив, що ці спортивні змагання — не мета, а лише форма, у якій ми можемо підтримати спілкування між українцями всього світу, а Франко Єжак, керівник Богородчанської РДА, запропонував у майбутньому не змінювати географію проведення майбутніх чемпіонатів.
Приємно, що багаточисельна вболівальницька аудиторія відзначила як високий рівень організації заходу, так і професійність роботи на футбольних полях бригад футбольних арбітрів, очолюваних Ігорем Бокієм, суддею Національної категорії України, котрий за сумісництвом також був головою Організаційного комітету. Ще під час церемонії відкриття п. Ігор зауважив, що без спільних зусиль у фінансуванні й організації громадських і державних структур Канади й України, а саме — міжнародна громадська організація українців «Четверта хвиля» (президент — Р. Галущак), Світового конґресу українців (президент — Е. Чолій), Міністерства молоді та спорту України (міністр — І. Жданов), Національного олімпійського комітету України (НОК, президент — С. Бубка), Федерації футболу України (президент — А. Павелко), Івано-Франківської обласної державної адміністрації (голова — О. Гончарук) — проведення чемпіонату було б неможливе.
Надзвичайно важливим є той факт, що здійснення такого масштабного задуму було реалізоване без залучення коштів місцевих і районних бюджетів. Представникам влади вдалося знайти спільну мову й отримати допомогу від місцевого бізнесу. Своєю чергою, канадські меценати також приєдналися до підтримки цього гуманітарного проекту. Долучилися до реалізації заходу і митці. Народний артист України Анатолій Матвійчук зробив безцінний подарунок чемпіонату — гімн «Український мундіаль», прем’єра якого відбулася під час відкриття турніру.
Мешканці та гості Надвірнянщини мали можливість побачити частину атрибутів неоголошеної війни: військову амуніцію, зброю та використані боєприпаси, а головне — бойові стяги. Військове спорядження могли не лише тримати в руках, а й приміряти. Такі військові виставки Олег Туєшин, голова громадської організації «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО», вже як ветеран московсько­української війни презентує по всій Україні, нагадуючи людям, що війна триває й особливо про неї слід пам’ятати у час святкувань і врочистостей на мирній території України.
«Тепер можна сміливо розпочати впровадження ще одного цікавого проекту — комплексних змагань із різних видів спорту для представників української діаспори. Перемовини на цю тему з керівництвом НОК України вже ведуться, і назва вже є — Україніада, — сказав на завершення Ігор Бокій.

Володимир Івахненко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply