Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Часопис «Лемківщина» перейшов в електронний формат

Автор:

|

Грудень 18, 2020

|

Рубрика:

Часопис «Лемківщина» перейшов в електронний формат
Часопис «Лемківщина»

Організація оборони Лемківщини (ООЛ) у США, з гордістю повідомляє, що журнал «Лемківщина» усучаснюється та переходить в електронний формат. Випуск восени ц. р. став першим електронним часописом «Лемківщина», який можна знайти на вебсторінці.
Крім цього, натхнена метою якомога більшого поширення нашого електронного часопису, ООЛ ycyває абонентську плату та розповсюджуватиме поточні видання безоплатно. У міру виходу нових номерів, попередні випуски будуть розміщувати в електронній бібліотеці всіх примірників «Лемківщини», починаючи з 1979-го, яка є доступною на вебсторінці OOЛ лише для членів OOЛ.
Електронна версія «Лемківщини» стане більш яскравим та динамічним виданням для ширшої авдиторії читачів — від повного видання в кольорі до вмикання гіперпосилань із додатковими відео та мережними статтями, до уможливлення отримувати доступ до часопису на своїх стільникових телефонах чи планшетах. В ньому подаватимуть більше матеріалу англійською мовою для молодшого покоління лемко-американців, а також лемківським діалектом задля його збереження.
Нова редакційна колегія у складі Діани Гованської-Рейлі, Андрія Хомика, Ірини Стахири, Марка Гованського, Марійки Шмотолочі та Петра Косцьолека підтримуватиме високі стандарти попередніх редакторів «Лемківщини». Читачі й надалі отримуватимуть якісну інформацію на теми, які від початку створення видання були його частиною, — культура, мистецтво, національні традиції, історія, мемуари та життя ООЛ.
Темою першого електронного випуску часопису редакційна колегія обрала «Дома», досліджуючи, як лемки відчувають свій зв’язок із Батьківщиною-Лемківщиною, незалежно до якого поколінням лемків вони належать, перебуваючи на теренах США чи в інших куточках світу. В цьому виданні читачі знайдуть, приміром, прозу Анни Воробель, написану лемківським діалектом про те, що означає бути вдома; уривки з «Енциклопедії Лемківщини» Івана Красовського, що пояснюють, чому лемки є найзахіднішою частиною української нації; та інформацію від Джастіна-Кірка Гавзера про те, як отримати доступ до генеалогічних записів і мап у пошуках своїх предків та їхніх сіл.
ООЛ вельми радіє переходу часопису у цифровий формат, адже це уможливить спілкування зі світовим співтовариством лемків і тими, хто цікавиться темою Лемківського краю. Для контакту з редакційною колегією з будь-яких питань, будь ласка, пишіть на електронну адресу: editor@lemko-ool.com.
Як повідомляв «Міст», закордонні лемки отримали нове керівництво.
Пресслужба ООЛ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply