Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Бібліотека світової україніки Diasporiana може закритися

Автор:

|

Червень 17, 2020

|

Рубрика:

Бібліотека світової україніки Diasporiana може закритися

Одна з найбільш доступних електронних бібліотек світової україніки Diasporiana опинилася на межі існування. Про це повідомив Вахтанг Кіпіані, відомий український журналіст. «Не можу уявити свого життя без сайту «Діаспоріана». Його багато років без усілякої зовнішньої підтримки тягне на собі запорізький науковець Олег Богуславський. Знаю, які фантастичні гроші витрачають в Україні та діаспорі на різну нікому не потрібну дурню, а на справді вартісні проєкти — ні. Стягувати тисячі безцінних книг і пресових видань — це ми можемо (500 людей на добу!), а пожертвувати, сказавши спасибі й підтримати продовження проєкту — аж 300 грн від всіх на рік. Це гуманітарна катастрофа, пані й панове», — написав він у соціальній мережі.
На сайті зараз зібрали близько 20 тис. унікальних видань. У середньому 500 заходів на сайт щодня, а також безкоштовний і необмежений нічим доступ. Diasporiana щороку проводить збірку на потреби та розвиток проєкту, однак цього року проєкт зміг залучити лише 300 грн. Автори бібліотеки зазначають, що це не дозволяє продовжувати роботу і надалі та реалізацію проєкту припиняють.
Як пише «Історична правда» з посиланням на Олега Богуславського, для функціонування електронної бібліотеку необхідно не менше 30 тис. грн щороку. Diasporiana — українська діаспорна електронна бібліотека, яку п. Богуславський заснував 2011 року. Оцифрування відбувається частково на аматорських сканерах. Волонтери сайту — троє осіб з України та троє українців із Канади, Австралії та США. Частина оцифрованих книжок запозичена з Інтернету.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply