Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Алея українських діаспор поповнилася новими деревами

Автор:

|

Квітень 22, 2020

|

Рубрика:

Алея українських діаспор поповнилася новими деревами
Садять нові дерева

На Алеї українських діаспор у Києві нещодавно висадили вже третю чергу дерев. «Продовжуємо висаджувати алею дерев і кущів у рамках проєкту «Алея українських діаспор» у парку на Русанівській набережній. Алея поповнилася дев’ятьма деревами, серед яких каштан, дуб, ялинка, сакура, клен, черемха, липа, в’яз і кущем калини, — йдеться у дописі комунального підприємства Дніпровського району української столиці в Facebook, — на цьому не зупиняємося, далі буде».
Олег Резник, автор ідеї створення Алеї українських діаспор й активіст спілки українців Гамбургу Feine Ukraine, подякував координаторам в Україні, котрі знайшли можливість навіть під час карантину організувати все максимально ефективно.
Як писав «Міст», Алею українських діаспор заклали у травні 2019 року українські громади з різних країн як символ зв’язку українців усього світу з Батьківщиною. Олександр Білера, один із координаторів, розповів, що завдання проєкту — закласти в Києві символічну алею та надати можливість кожній діаспорі посадити дерево від свого імені. Пам’ятний напис ідентифікуватиме дерево та діаспору. Планують висадити щонайменше 100 дерев. «Алея символічно демонструє, що будь-яка діаспора українців через своє коріння має духовний зв’язок із українцями всього світу й Україною», — зазначив він.
Дерева та кущі висаджують групами, за готовністю та згідно зі замовленням від закордонних українців. Діаспоряни обирають дерево для Алеї голосуванням усередині громади, зважаючи на національні дерева країн проживання, вподобання членів громади тощо. Види саджанців погоджують із виконавцем робіт — Комунальним підприємством з утриманню зелених насаджень Дніпровського району Києва. Дерева повинні добре рости в умовах міста і паркової алеї, мають бути добре розвинені тощо.
Під час першої черги на Алеї діаспор висадили дерева від українських громад із Німеччини, Туреччини, Ірландії, Домініканської Республіки, Росії, Люксембургу, Об’єднаних Арабських Еміратів, Великої Британії, Монако, штату Північна Кароліна, Сінґапуру, Італії та Канади. В рамках другої черги посадили вісім саджанців — дуб від українців Латвії, ліщину від Мексики, горобину від Москви, платан від Грузії, клен від Канади, ялину від Індії, дуб червоний від Німеччини, карагач від Казахстану, збільшивши кількість дерев до 20.
Організатори відійшли від попереднього принципу «Одна країна — одне дерево», адже у ряді країн живе по кілька мільйонів українців і не існує єдиної організації, яка б могла виступати від усієї громади. «Тому охоче запрошуємо різні спілки з різних країн та округів, земель, кантонів, областей, провінцій, штатів, воєводств висаджувати свої дерева з відповідними табличками», — зазначив п. Резник.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply