Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

55 років боротьби СКУ за вільну Україну

Автор:

|

Листопад 26, 2022

|

Рубрика:

55 років боротьби СКУ за вільну Україну

З нагоди 55-річчя від заснування Світового конґресу вільних українців, 1993 року перейменованого на Світовий конґрес українців (СКУ), Павло Ґрод, теперішній президент організації, звернувся з промовою до світової української громади:
«Дорогі українці! Дорога всесвітня українська громадо!
Сьогодні я маю честь звернутись до вас зі словами привітання з нагоди величної дати для всього світового українства: 55 років від часу створення Світового конґресу вільних українців. Саме цього дня 55 років тому наші славетні попередники зібрались на перший всесвітній конґрес у Нью-Йорку, щоб голосно заявити на весь світ:
Українці були, є і будуть на цій землі! І яка б відстань не розділяла нас, де б ми не жили, ми є ЄДИНІ, ЗГУРТОВАНІ, ОБ’ЄДНАНІ нашими традиціями, мовою, вірою, нашою національною пам’яттю та нашою любов’ю до України.
Від часу свого створення і до 1991 року, Конґрес був потужним голосом Вільної України у світі у той час, коли вона перебувала під радянсько-російським ярмом. Українці діаспори допомагали здобувати незалежність, всіляко підтримуючи національно-демократичні сили в їхній боротьбі всередині України й адвокуючи визнання української держави у світі. Саме зусиллями організованої діаспори незалежна Україна здобула швидке визнання країн Заходу 1991-го, а також була забезпечена легітимність перехідного демократичного уряду після Революції гідності 2014 року.
З початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації (РФ) мільйони українців діаспори долучилися до захисту України. Тривають регулярні мітинґи у сотнях міст по всьому світу. Сотні тисяч українців повернулися на Батьківщину з еміґрації після 24 лютого й узяли до рук зброю.
Ще більше тих, хто допомагає нашим захисникам. Це українці з усього світу. Це цілий український світ, який сьогодні споряджає українську армію, спонукає політиків своїх країн активніше допомагати нашій державі, опікується українськими біженцями.
Лише за перші місяці з початку повномасштабної війни наша кампанія Unite With Ukraine зібрала більше 40 млн USD на спорядження бійців територіальної оборони усім необхідним. А загальна сума допомоги від світового українства перевищила 500 млн USD.
Гуртуймося довкола СКУ! Разом ми українська сила! Слава Україні! Героям слава!»
З нагоди 55-ї річниці свого заснування СКУ отримав теплі вітання від Кабінету Міністрів (КМУ), Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони України. «Радо вітаю вас із 55-ю річницею. Далекого 1967-го в Нью-Йорку батьки-засновники СКУ поставили перед собою мету консолідувати зусилля світового українства заради відродження незалежної України», — написав у вітальному листі Дмитро Кулеба, керівник українського зовнішньополітичного відомства. Він назвав СКУ «осердям зусиль закордонного українства», який залишається його «провідною потугою вже за незалежної України». «Ми вдома високо цінуємо ваші зусилля та внески у Перемогу України. Так само, як і вашу повсякденну роботу над згуртованістю світового українства. Дякую вам за це і прошу продовжити активно контактувати з урядами своїх країн задля забезпечення критичних потреб України в цей надважкий час», — зазначив міністр.
Своєю чергою, Денис Шмигаль, глава українського уряду, нагадав, що 55 років тому українці по всьому світу об’єдналися задля збереження й примноження нашої культури, традицій і звичаїв, побудову демократичної правової держави. Історія СКУ посідає своє почесне місце в літописі боротьби українського народу за свою незалежність. «КМУ високо цінує двосторонню співпрацю з СКУ задля захисту прав українців у світі, утвердження незалежності та суверенітету України, забезпечення її територіальної цілісності та сприяння євроінтеграційним та Євроатлантичним прагненням», — йдеться у його привітанні.
А Ганна Маляр, заступниця керівника українського оборонного відомства, наголосила, що СКУ боровся за незалежність України задовго до 1991-го, підтримував українську державу впродовж років її становлення і з перших хвилин повномасштабного вторгнення РФ продовжує віддано стояти на її захисті. «Ви захищаєте Україну у світі на дипломатичному й інформаційному фронтах, надаєте всебічну підтримку українським військовим, які тримають лінію оборони у війні проти Росії. Голос закордонних українців на підтримку України чутно у багатьох столицях світу. Ви допомагаєте протидіяти російській пропаґанді та відіграєте активну роль із метою ухвалення урядами різних держав важливих рішень на підтримку нашої держави», — зазначила вона.
Відтак СКУ закликав G20 вигнати РФ із об’єднання через її загарбницьку війну проти України, а також закликав до рішучих дій, спрямованих на відновлення територіальної цілісності України. «Від часу окупації та незаконної анексії Криму 2014 року, Росія методично підривала та знецінювала самі підвалини міжнародного порядку, заснованого на правилах. Однак події останніх восьми місяців чітко показали, що Путінській Росії узагалі немає місця поміж сучасних цивілізованих націй. РФ продемонструвала усьому світу, що становить універсальну загрозу глобальній політичній, економічній і соціальній стабільності. Її необхідно зупинити заради глобального миру та сталого розвитку», — заявив п. Грод.
Він наголосив, що на додачу до вторгнення в Україну, Москва зараз активно намагається консолідувати довкола себе інші терористичні режими та держави-ізгої, на кшталт Ірану, Сирії чи Північної Кореї. Ці держави надають їй військову та логістичну допомогу у війні проти України, яка водночас є і війною проти міжнародного ладу, що ґрунтується на правилах. У спробах влаштувати штучну енергетичну кризу у Європі та продовольчу кризу в Африці РФ також перетворила на зброю паливо, енергію та продовольство.
«Ще одним промовистим сигналом послідовної деградації РФ на міжнародній арені є відмова диктатора від поїздки на саміт G20 на Балі. «Немає нічого дивного у тому, що Путін не відвідав зустріч провідних світових лідерів в Індонезії. Він добре знає, що йому там ніхто не радий і прагне уникнути політичного приниження. G20 є форумом держав, які діють відповідально у світі. А РФ жодним чином не вписується у таку категорію. Насправді це була зустріч G19+1, а Росію звідти просто необхідно викинути», — додав президент СКУ і додав, що запорукою глобальної стабільності та процвітання у ХХІ ст. є дотримання державами світу спільних правил, а не смерть, руїна та ненависть, яку РФ зараз пропаґує та поширює у світі.
Крім цього, СКУ розпочав співпрацю Military Media Center, головного медійного майданчика сил оборони та безпеки України. «Ми розширюємо наші горизонти, і нашу інформаційну роботу підтримує СКУ, ми надзвичайно їм за це вдячні», — зазначила Ганна Маляр і наголосила на важливості такої співпраці в боротьбі з російською пропаґандою та дезінформацією у світі.
Як повідомляв «Міст», парамедики отримали нове обладнання від СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply