Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

20 % тих, хто працювали за кордоном, більше туди не хочуть

Автор:

|

Вересень 11, 2019

|

Рубрика:

20 % тих, хто працювали за кордоном, більше туди не хочуть

Кожен п’ятий українець із тих, хто тривалий час працювали за кордоном, не хоче знову їхати туди на заробітки. Про це свідчать результати опитування інтернетпорталу OLX. В основному українці не повертаються на заробітки через психологічний дискомфорт, пов’язаний із переїздом і віддаленістю від рідних. Таке обґрунтування надали 42 % респондентів.
Майже третина опитаних відповіли, що у них зникла необхідність виїжджати на роботу за кордон удруге, бо вони вже стали заробляти достатньо в Україні. Ще 16 % зізналися, що в інших країнах не лише висока заробітна плата, а й витрати на проживання і харчування. 20 % розчаровані досвідом роботи за кордоном.
Саме низькі зарплати були першою мотивацією до виїзду, вважають 42 % респондентів. Наступні мотивації — відсутність робочих місць в Україні і можливість побачити світ.
Майже половина українців, які зараз не хочуть повертатися, отримували за кордоном до 1 тис. USD на місяць. Ще 18 % — до 1,2 тис. USD. Лише 11 % тих, хто не планує повторного працевлаштування, мали по 2 тис. USD на місяць. У чверті респондентів виникали конфлікти з роботодавцем, з їхнього боку до працівників було кепське ставлення. Інші взаєминами залишилися задоволені.
Основними напрямками робочої міґрації для людей, котрі вирішили залишитися в Україні, були Польща — 33 %, Росія — 35 % і Німеччина — 11 %. З групи респондентів, котрі не прагнуть їхати працювати за кордон знову, майже 15 % усе ж поїхали б на заробітки в Польщу. З тих, хто хотів мати таку можливість, майже 77 % вказали, що це через зарплату і недалеку відстань від України.
Результати опитування також свідчать про те, що кожен другий українець, котрий виїхав на заробітки за кордон, а потім не захотів повертатися, працював не за фахом. Майже чверть незадоволених респондентів пропрацювали за кордоном у будівельній сфері. Друга за популярністю галузь — логістична, робота водієм (17 %). Третя — виробництво (15 %).
Більшість тих, хто мав досвід роботи за кордоном і не планує туди повертатися, — чоловіки із сім’ями (близько 70 %) у віці 25-34 і 45-54 років. Семеро з десяти таких працівників проживають у містах України. Рівень освіти у всіх — різний: повну вищу має 41 % респондентів, а середню — 39 %. «Зараз заробітки за кордоном непопулярні не тільки серед тих, хто працював в іншій країні й оцінив після цього своє матеріальне становище як високе, а й серед респондентів, котрі вказали, що заледве зводять кінці з кінцями», — свідчать результати опитування.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply