Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Виїжджають освічені люди, а приїжджають — некваліфіковані

Автор:

|

Січень 05, 2012

|

Рубрика:

Виїжджають освічені люди, а приїжджають — некваліфіковані

В Україну імміґрують в основному із країн Азії менш освічені та менш кваліфіковані робітники, ніж ті, хто еміґрує з України. Про це повідомила Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України.

«Святе місце порожнім не буває. І якщо Україна годувала колись 52 млн людей, то тепер маю такі підозри, що вона й надалі буде годувати 52 млн, питання лиш у тому, хто це буде. Коли я кажу, що не знаю достеменно, скільки людей проживає в Україні, це передусім пов’язано з міґрацією. Адже народжуваність і смертність українських громадян Держкомстат фіксує дуже непогано, а от із міґрацією ситуація інакша — і це стосується не тільки України, міґрація взагалі дуже важко кон­тролюється. Тому, коли після перепису минуло вже десять років, дуже важко сказати, що ж відбулося. За більш або менш точними оцінками ми знаємо, що приїжджають до нас люди в основному з країн Азії, а з Європи до України поки що не поїдуть, навіть із Білорусі та Росії не дуже, — заявила посадовець.

«Від нас їдуть більш освічені люди, до нас їдуть менш освічені, від нас їдуть більш кваліфіковані працівники, до нас приїжджають менш кваліфіковані…» — констатує пані Лібанова.

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply