Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Відкритий лист із СІЗО

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Відкритий лист із СІЗО

Перебуваючи в тюремній камері й будучи прикутою до ліжка, маю змогу спостерігати за всіма спец­операціями, які проводить оточення Януковича проти нашої політичної команди руками вільних або невільних виконавців.

Зупинитися хочу на останній цинічній провокації про те, що партія «Батьківщина» змінила лідера, почала працювати на кон’юнктурні інтере­си окремих керівників партії та що мої заяви, листи й повідомлення приховуються або іґноруються. Зараз масово стала поширюватися дезінформація про нібито розкол між мною та партією, яку я очолюю. Ще раз повторюю, що все це є свідомою провокацією оточення Януковича, і хочу повідомити таке:

По-перше: я й партія «Батьківщина» — єдине ціле, з усіма нашими помилками, перемогами, розчаруваннями й успіхами. І водночас — із глибоким загальним і щирим переконанням, що Україна найближчим часом стане сильною, демократичною, успішною європейською країною. Звичайно, після того, як окупанти будуть відсторонені від влади, яку вони грубо узурпували. Саме для цього ми багато років разом працюємо.

Зараз гарна можливість висловити подяку й підтримку всім моїм однопартійцям і депутатам нашої фракції. Дякую вам за боротьбу! Боротьбу за справедливість, за Україну, за права людей і за моє життя. Тримайтеся!

По-друге: хочу висловитися щодо ситуації із законом про вибори до Верховної Ради України. Я глибоко переконана, що єдиний оптимальний варіант виборчої системи для України — це пропорційна, із відкритими партійними списками, із прохідним бар’єром 2 %. Саме така система виборів застосовується іншими демократичними країнами. Виборчий закон, який був підписаний, а перед тим розроблений Януковичем для проведення виборів до Верхов­ної Ради України 2012 року — ганебний, принизливий для Європейської України. Але наша політична команда все ж вирішила мінімізувати можливості для фальсифікацій, наскільки можливо покращити цей непотріб. Це — категорично не консенсус із партією влади. Це — спроба мінімізації очевидно неґативних наслідків.

Технічно я не мала змоги своєчасно проконсультуватися на цю тему з фракцією, але розумію їхню позицію, тому що на виборах до Верховної Ради України 2012 року нам треба прибирати від влади цю спільну загальнонаціональну біду, і мінімізація фальсифікацій, якої домоглася опозиція, може мати вирішальне значення.

Так, моя команда через це голосування зазнала певної втрати репутації, але не все треба робити заради рейтинґів. Вони думали в цю хвилину не про рейтинґи, а про запобігання біди на виборах, думали про майбутнє життя кожного українця.

Усім зрозуміло, що закон про вибори до Вер­хов­ної Ради України був би прийнятий за змішаною системою та з таким несправедливим прохідним бар’єром і без опозиції, але в значно ганебнішому вигляді, зі значно більшими, точніше абсолютними, можливостями для фальсифікацій. А вбивати надію всієї нації на звільнення 2012 року від окупації не маємо морального права.

По-третє: звертаюся до всіх лідерів опозиційних партій із проханням у цій складній ситуації, коли Україна продається з молотка разом із землею, стратеґічною власністю й із європейською перспективою, коли свобода українців знищується щохвилини, коли наша вистраждана безцінна незалежність уже майже віддана, — нарешті по-справжньому, а не в гаслах, об’єднатися й дати на парламентських виборах 2012 року справжній бій правлячій мафії.

Вважаю, що справді реальним може бути тільки об’єднання в єдиний партійний список на основі нейтральної партії та в єдиний список із висунення кандидатів у мажоритарних округах. Тільки в цьому випадку для всіх опозиційних партій з’явиться шанс запобігти опозиційним взаємопоборюванням і з великою перевагою виграти справедливий бій «Україна проти мафії». Вірю, що опозиційні сили можуть знайти такий консенсус без дріб’язкової боротьби за пропорції й привілеї в списках і хоч раз продемонструвати любов до України, а не до себе.

Загальний список такої команди потрібно було б оприлюднити заздалегідь для громадського обговорення та запросити очолити цей список високоморальну й патріотичну людину рівня Ліни Костенко. Прошу Комітет опору диктатурі розглянути мою публічну пропозицію разом з усіма опозиційними партіями й прийняти її заради України. Вірю, що справжня відповідальність за майбутнє України значно цінніша за власні амбіції політиків.

Юлія Тимошенко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply