Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

Звіт ЗУАДК про допомогу постраждалим від повені на західній Україні

Автор:

|

Липень 30, 2020

|

Рубрика:

Звіт ЗУАДК про допомогу постраждалим від повені на західній Україні
Результати перевірки А. Диди в Івано-Франківській області

Одержуючи першу інформацію про повені на західній Україні, Злучений український американський допомоговий комітет (ЗУАДК) негайно звернувся до Посольства в цій справі, а також вислав свого представника у Львові з’ясувати шкоди та потреби. Пам’ятаймо, що дороги, мости — це урядові справи. ЗУАДК допомагає поодиноким постраждалим особам. Тож подаємо звіт д-ра Андрія Диди, представника ЗУАДК у Львові, про відвідини окремих населених пунктів Івано-Франківської области, що постраждали від паводка наприкінці червня ц. р.
«Зі засобів масової інформації (ЗМІ) мені було відомо, що стихійне лихо (паводок) завдав найбільшої шкоди у Галицькому, Рожнятівському, Надвірнянському районах. Щодо характеру шкоди, то засоби масової інформації, звертали увагу на розмив автомобільних доріг, обвал мостів, прорив гідротехнічних споруд (дамби, ґабіони, брустери тощо). Щодо пошкоджень майна населення, то ЗМІ приділяли цьому відносно мало уваги.
1 липня я мав коротку зустріч з головою Галицької державної адміністрації Сергієм Канюкою, який із подякою відгукнувся на ініціативу ЗУАДК щодо допомоги потерпілим від паводкa. Одночасно він порадив мені зустрітися з окремими головами об’єднаних територіальних громад (ОТГ), населені пункти яких постраждали найбільше.
Демешківська ОТГ Галицького району, голова — Зіновій Цибух. Зустріч відбувалася в с. Поплавники. На момент нашої зустрічі тут працювали пожежні машини, які відкачували воду з криниць і пивниць. Пан Цибух зацікавлено вислухав умови нашої співпраці, обіцяв найближчими днями подумати над кандидатами на пропоновану допомогу й до кінця тижня вислати у Київ відомість. Також сказав, що кандидатів на 1-шу категорію допомоги у нього немає. Вода затопила багато городів, окремі прибудинкові споруди (стайні, стодоли, літні кухні), пивниці, але «біди немає». На момент моєї присутності вода зійшла, люди уже повиносили «намул». На затоплених площах пропала картопля, а решту городини будуть ще раз садити — може, до зими виросте. Щодо «закруток» (заготовлені у банках огірки, помідори), то вони збереглися. У пивницях пропала минулорічні картопля, морква, буряки, які використовували, як корм для свійських тварин.
Дубівецька ОТГ Галицького району, голова — Світлана Людера. Характер завданої шкоди людям — подібний. Вода підмила кілька прибудинкових старих споруд, частково, а деколи повністю були залиті городи, на момент мого перебування залишалися кілька вулиць, залитих водою. Щодо допомоги від ЗУАДК, то вона подякувала, але ще буде радитися зі сільськими депутатами чи продовжувати нашу співпрацю.
Маріямпільська сільська рада Галицького району, голова — Роман Шевчук. Тут паводок завдав людям більшої шкоди. Кілька будівель (стара забудова, в яких стіни є глиняні) були поруйновані. Необхідно зазначити, що люди, які потерпіли, побудували уже поблизу більш капітальні (цегляні чи дерев’яні) помешкання. Вода сягала підвіконня. Звісно, пошкоджені буди штукатурка стін, частково підлога, у деяких родинах вийшли з ладу холодильники, замокли меблі. 15 родин тут одержують допомогу від ЗУАДК.
Блюдниківська ОТГ Галицького району, голова — Іван Кузів. Він просив передати подяку всім жертводавцям, але з огляду на те, що на території ОТГ люди постраждали мало, голова точніше перевірить, хто може мати в ній потребу.
Петриківська сільська рада Тлумацького району, виконувачка обов’язки голови — Марія Клим. Тут не так паводок, як рясні дощі змили городину, частково підтопило підвали, до села оперативно були доправили харчі, питну воду, допомогли «Карітас», «Червоний хрест», релігійні організації. Дякувала за пропозицію ЗУАДК. Також точніше перевірить потреби.
Долинська ОТГ Долинського району, голова — Володимир Гаразд. Оскільки він одночасно є й посадником м. Долина, нашою співпрацею буде займатися його заступник Сергій Гаргат. Від паводку постраждали частина м. Долина (Стара Долина) і навколишні села, розташовані в низинній частині. Характер пошкодження — затоплення житлових приміщень (будинків). Ці затоплення були спровоковані малими, а інколи уже пересохлими потічками, у яких у минулі паводки вода підіймалася на кілька сантиметрів. У червневий паводок у цих, на перший погляд, пересохлих руслах, вода піднялася на кілька метрів, на що люди були не готові, а затоплення у деяких хатах було до даху.
Далі подаємо додаткову інформацію, що надійшла після звіту представника.
У с. Перегінське Рожнятівського району порвало дамбу, мости і дороги пошкоджені. Люди частково городину втратили, нову інформацію повідомлять.
У с. Миколичин Калуського району рівень воли у річці Прут підвищився, частину гори перекрило й утворилася дамба. Була загроза, що ця природна дамба зірветься, тому Державна служба з надзвичайних ситуацій відселила кілька родин. Ця загроза вже минула. Затопило кілька хат і прибудинкових споруд. Зійшов ґрунт.
У Тернопільській області працюємо з Оксаною Качурівською, головою Управління міжнародної співпраці Тернопільської обласної державної адміністрації, котра приготовляє списки саме найбільш потребуючих.
Чернівецька і Закарпатська області — з нами контактують голови ОТГ і сільських рад на підставі нашого звернення до Посольства, очікуємо від них списків найбільш постраждалих і звіти добровольців.
8 липня ц. р. одержали листа від Сергія Осадчука, голови Чернівецької обласної державної адміністрації (ОДА): «Чернівецька область є однією з тих, що найбільше постраждали у період із 12 травня по 24 червня внаслідок зливових дощів і паводка. Станом на 06.07.2020 р. повінь завдала шкоди 51 населеному пункту у семи районах області та м. Чернівці. Зокрема, підтопило 1 075 будинків, затопило 819 підвалів, 3 642 присадибні ділянки, 3 041,3 га сільськогосподарських угідь, частково пошкодило 13 ділянок автошляхів загально протяжністю 47,78 км, 18 мостів, 3,5 км берегоукріплень. Зі зони підтоплення відселили 136 осіб, з них — 42 дитини. Врятували з підтоплених житлових будинків 69 осіб, з них — 17 дітей. Згідно з відомостями, поданими районними державними адміністраціями, склали список осіб, які найбільше постраждали від повені в Чернівецькій області (додано)», — пише він.
І. В. Прокопчук, директор Третього територіального департаменту, додає: «В міру надходження відповідей від інших ОДА додатково інформуватимемо про потреби».
Крім прохань у допомозі постраждалим від повені родинам, Івано-Франківська ОДА звернулася до ЗУАДК за деззасобами для дезінфекції води, засоби гігієни та харчами, а Департамент соціального захисту населення Закарпатської ОДА — за продуктами харчування, по одяг і взуття для потерпілих в Міжгірському районі, а також по цемент, твердопаливні котли та холодильники для потреб у Рахівському районі.
Станом на 15 липня ц. р. для потерпілих від повені надійшло 42 545 USD. Списки подали голови сільських рад, об’єднаних територіальних громад або обласним державними адміністраціями та підтвердили актами обстеження і протоколами рішення сесії.
На сьогодні допомагатимемо в Чернівецькій області селам Банилів, Дихтинець, Розтоки, Білий Потік, Довгопілля, Ревне, Стрілецький, Дубове, Михальча (26 родинам) та в Івано-Франківській області селам Грабів, Лоп’янка, Маріямпіль, Грабівка, Завій (38 родинам).
ЗУАДК насамперед допомагає тим, хто постраждали найбільше. Одержані списки потерпілих поділені на три категорії: перша, найбільш постраждала, одержує фінансову допомогу 500 USD. Це сім’ї, котрим затоплено всю прибудинкову територію та будинок, загинули свійські тварини тощо. Друга категорія — це потерпілі середньо — господарства, яким надають фінансову допомогу 250-300 USD. Третя категорія — це найменше потерпілі господарства, одержують фінансову допомогу 100-150 USD. Списки продовжують надходити, тому будемо поновлювати наші дані.

Канцелярія ЗУАДК

Як повідомляв «Міст», Україні вирішили допомогти боротися з паводками США й Європейський Союз.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply