Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Звернення ЗУАДК до діаспори

Автор:

|

Жовтень 28, 2020

|

Рубрика:

Звернення ЗУАДК до діаспори
Пожежа у Сватовому.

Руйнівні пожежі охопили Луганщину 30 вересня ц. р. Вогонь спалахнув у трьох районах уздовж зони розмежування та розповсюджувався з блискавичною швидкістю через потужні пориви вітру. Перший український інформаційний «5-й канал» так пояснив ці пожежі: «Окупанти влаштовують диверсії в «сірих зонах» непідконтрольних Збройним силам України. Нові осередки вогню виникають унаслідок обстрілів із боку Росії «запальними кулями» або спеціальними ракетами».
Пожежа поширилася на 13 тис. га і наробила великого лиха. Горіли цілі села, вогонь знищив понад 300 будинків, близько 180 осіб опинилися в лікарнях. Люди втратили все, що здобували нелегкою працею все своє життя. Найбільше постраждали с. Сиротине, Вороново та Смолянинове. Держава компенсує втрати людей, але не повністю.
До канцелярії філії Злученого українського американського допомогового комітету (ЗУАДК) у Києві надійшло звернення зі с. Сиротине. В ньому йдеться, що 15 осіб похилого віку залишилися без відповідних ліків. В школі, де навчається 100 дітей, потрібен бойлер. На жаль, торік ці діти також були без гарячої води. Багато людей будуть жити у господарських прибудовах і їм потрібні газові пічки. Людям також потрібен господарський реманент: рискалі, шуфлі, тачки, граблі, відра, робочі рукавиці.
В іншому зверненні просять для дітей у с. Вороново та Сиротино постільну білизну, шкільне приладдя — зошити, книжки, «Кобзарі» для кожного класу, дезінфікуючі засоби та зимові дитячі черевики. Цього літа діти Смоляниновa були залучені в програму взуття для потребуючих дітей, яку ЗУАДК перепровадив замість літних таборів, які не могли відбутися через Covid-19.
Директорка канцелярії ЗУАДК в Києві пише: «У великій надії звертаємося до жертводавців ЗУАДК про допомогу погорільцям Луганщини та бажаємо, щоб Бог за ваші щирі пожертви сторицею нагородив вас і ваші родини міцним здоров’ям і різними благодатями».
Звертаємося до Вас по допомогу для погорільців Луганщини. Чеки просимо виписувати на: UUARC Luhansk Forest Fires, 1206 Cottman Ave, Philadelphia, PA 19111.
Заздалегідь дякуємо усім жертводавцям!
Як повідомляв «Міст», заледве вдалося загасити пожежі в Чорнобильській зоні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply