Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Звернення митрополита-архієпископа Стефана Сороки

Автор:

|

Квітень 19, 2018

|

Рубрика:

Звернення митрополита-архієпископа Стефана Сороки

Митрополит Стефан Сорока

У понеділок, 16 квітня, Ватиканська служба новин оголосила, що Святійший отець прийняв резиґнацію по стану здоров’я Кир Стефана Сороки, архієпископа Філадельфії для українців і митрополита Української греко-католицької церкви у Сполучених Штатах Америки. Папа Франциск проголосив Філадельфійську архієпархію sede vacante. Владику Андрія Рабія Понтифік призначив Апостольським адміністратором Філадельфійської української греко-католицької архієпархії до призначення нового архієрея.
Митрополит Стефан Сорока був призначений митрополитом-архієпископом його святістю, Папою Іваном Павлом ІІ, 29 листопада 2000-го й інтронізованим 27 лютого 2001 року. Владика Рабій був призначений єпископом-помічником Філадельфійської української греко-католицької архієпархії Папою Франциском 8 серпня 2017-го. Владика Андрій як священик з нашої архієпархії отримав архієрейську хіротонію з рук його блаженства Святослава 3 вересня 2017 року у соборі Святого Юра у Львові.
Ми сердечно вдячні його святості, Папі Франциску, його еміненції Леонарду кардиналу Сандрі, префектові Конґрегації для Східних церков, та його блаженству Святославу Шевчуку за їхні розуміння та співчуття. Ми також вдячні Святійшому отцеві за виказану довіру владиці Андрію у його тимчасовому призначенні апостольським адміністратором.

Андрій Рябій

Скористаюся з нагоди також сердечно подякувати духовенству, монашеству, семінаристам і вірним Філадельфійської української греко-католицької архієпархії. Ці 17 років, проведені з Вами, були повні викликів і благословень, деякі з них особливі для Філадельфійської архієпархії. Успіх у звершенні та задоволення потреб архієпархії та парафій був досягнутий завдяки позитивній та активній участі духовенства, монашества та вірних через діяння Божої ласки. Найбільш приємним для мене була особиста подорож у молитві та братерстві разом із духовенством, монашеством і вірними архієпархії. Кульмінаційною точкою мого служіння були зустрічі та пережиття, які я мав, перебуваючи серед парафіян і священиків, у часі літургійних відправ і парафіяльних святкувань, відвідин, відпустів, фестивалів і в особистих розмовах. Посвята та любов до Церкви наших священиків, монашества та вірних вражали та надихали мене.
Також я дуже вдячний за братерство та співпрацю моїм братам єпископам у Сполучених Штатах, з котрими ми постійно обговорювали та вирішували потреби вірних, монашества та духовенства під час зустрічей. Благодать Божа щедро благословила наші спільні зусилля!
Воскреслий Христос вітав своїх апостолів словами «Мир вам!». Нехай мир, даний Воскреслим Христом, характеризує й надалі нашу любов і служіння нашій Українській греко-католицькій церкві. Пам’ятаймо один одного у молитві та просімо заступництва Божої Матері у цей час переходу в Філадельфійській українській греко-католицькій архієпархії та нашій Українській греко-католицькій церкві у Сполучених Штатах Америки.
Христос Воскрес!

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply