Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Зустрілися українські американські ветерани

Автор:

|

Жовтень 17, 2018

|

Рубрика:

Зустрілися українські американські ветерани

Полковник Андрій Ординович із учасниками бенкету

В Українському американському культурному центрі Нью-Джерзі у Виппані відбулася 71-ша щорічна конвенція організації «Українські американські ветерани» (УАВ), яка завершилася 6 жовтня урочистим бенкетом. На конвенції ветерани заслухали звіти провідників УАВ і комітетів організації, обрали новий склад Національної екзектутиви УАВ.
Мирон Мельник доповів про участь делеґації УАВ у Міжнародному волонтерському та ветеранському форумі «Там, де ми — там Україна»‚ який відбувся 22-23 серпня в Мистецькому арсеналі української столиці. У форумі брали участь представники понад 120-х ветеранських організацій із різних реґіонів України та з-за кордону. Делеґація відвідала ряд шпиталів і реабілітаційних центрів в Києві, Львові, Житомирі, де лікують поранених на війні захисників держави, відвідала навчальний полігон війська України у Яворові.
В урочистому бенкеті взяли участь гості: полковник Андрій Ординович, представник Міністерства оборони України при Постійному представництві України в Організації Об’єднаних Націй із дружиною Тетяною; полковник Михайло Кириленко, радник Представництва; Боб Гюґін, кандидат до Сенату США; капітан Андрій Соханівський, президент Української стрілецької громади Канади; Михайло Савків, віце-президент Українського конґресового комітету Америки; Андрій Бігун, голова Світової управи Спілки української молоді (СУМ); Мирон Биц, президент Української спортової централі Америки та Канади, Мирон Колінський, національний організатор Українського народного союзу (УНС); Ігор Ляшок, віце-президент Української американської федеральної кредитової спілки «Самопоміч»; Степан Качурак, голова Ради директорів Української національної федеральної кредитової кооперативи й інші.
Гостей представила публіці Рома Гадзевич, головний редактор газет УНС, котра була ведучою офіційної частини вечора. Ветерани винесли до зали державні прапори США й України, Аня Косачевич і Роман Ковбаснюк заспівали Гімни обох держав. Було проведено церемонію вшанування хвилиною мовчання пам’яті ветеранів, котрі загинули у боях або відійшли з життя. На окремому столику запалили свічку та поклали прапор. Молитву проголосили о. Степан Білик, настоятель Української католицької церкви св. Івана Хрестителя і національний капелан УАВ Мар’ян Бойсюк.
З промовами-доповідями виступили п. Соханівський, котрий докладно висвітлив діяльність УАВ і, зокрема, розповів про допомогу ветеранів війську Україні у збройному протистоянні з Росією, та п. Ординович, котрий проаналізував успішне оновлення війська України, підтримку України з боку США, інших держав і закордонного українства. Пан Ординович прочитав вітання від Валерія Чалого, Посла України в США.
Із промовою виступив Ігор Рудько, національний командир УАВ. А Петро Бенцак, попередній національний командир УАВ, нагородив заслужених ветеранів. Радо вітали на вечорі ветеранів Другої світової війни Михайла Федірка та Володимира Боднара, котрих відзначила Національна екзекутива УАВ.
Відбулося заприсяжнення новообраної Національної екзекутиви УАВ і проводу Національного жіночого об’єднання допомоги УАВ. Рома Гадзевич прочитала вітання для УАВ від Крайової пластової старшини Української скаутської організації «Пласт»‚ яке підписав корпоративний офіцер Юрій Гук‚ і Світової управи СУМ за підписом голови Андрія Бігуна. Промовляли також п. Гюґін, п. Бенцак і Оксана Козяк, президент Національного жіночого об’єднання допомоги УАВ. Джей Вебер, кандидат до Конґресу США, був присутній на коктейлі.
У мистецькій частині Школа українського народного танцю «Іскра» (хореограф — Андрій Цибик) виконала танці «Привіт» і «Гопак», співали дуети Ліліана й Алекс Худолії, Роман і Зорян Ковбаснюки, солісти Аня Косачевич і Зоряна Ковбаснюк‚ котра вела мистецьку програму та запрошувала гостей до спільного танцю.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply