Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Зустріч із Миколою Рябчуком

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

Зустріч із Миколою Рябчуком

У Філадельфії 5 червня ц. р. відбулася зустріч громади з відомим українським журналістом, публіцистом, поетом, прозаїком і перекладачем Миколою Рябчуком, який на форумі Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» в США (ТСС-А) виголосив доповідь «Януковичів ‘Gleichschaltung’, або Дещо про особливості авторитаризму в Україні». 
Леонід Рудницький, голова ТСС-А, представив доповідача як «амбасадора української культури в Європі», адже його статті друкують престижні та впливові газети англо- й німецькомовного світу. За словами академіка Рудницького, п. Рябчук належить до плеяди молодих українських інтелектуалів, які наближають Україну світові.
Свою доповідь Микола Рябчук побудував на аналізі найновішої книги, що вийшла українською й англійською мовами «Від «хаосу» до «стабільності»: хроніка авторитарної консолідації» (Gleichschaltung: Authoritarian Consolidation in Ukraine, 2010-2012). Автор зупинився на детальному аналізі болючих для України понять «авторитаризм» і «демократія», кожне з яких має як позитивне, так і негативне забарвлення. Адже, скажімо, демократія без лібералізму стає хаотичною, беззаконною державою, що ігнорує меншість. І навпаки, авторитаризм набуває позитивних рис, коли прагне здійснити модернізацію країни, керуючись законом. За умови існування правової держави, авторитаризм перетворюється на демократію.
Демократія західного типу сформувалася на верховенстві права й законності, які впроваджувалися в окремих державах жорсткими методами. В Україні ж псевдо-демократія, що її породила «пост-помаранчева коаліція», викликала в людей недовіру, ба навіть відразу до демократії, що привело до влади Партію реґіонів (ПР) на чолі із Януковичем під час президентських виборів 2010 року.
Український електорат, чітко поділений межею ідентичності (українець vs малорос), неохоче переходить у табір опонента. Відтак, «страйк» колишніх прихильників «помаранчевого табору» в ході президентський виборів 2012-го та їхнє бажання покарати своїх колишніх обранців методом неголосування створили вигідні, навіть ідеальні передумови для перемоги Януковича над Тимошенко, а потім – породження беззаконної коаліції, нелегітимних змін до Конституції, безправних змін дат виборів до органів місцевого самоврядування тощо. Уже тепер, із наближенням президентських виборів 2015 року, правляча коаліція робить тактичні кроки в напрямку забезпечення перемоги й уникнення можливого програшу. Якщо 2015-го відбудеться цілковита консолідація режиму Януковича, передання влади в Україні мирним шляхом буде неможливе.
З економічної точки бачення, узурпація влади та ресурсів відбувається в оточенні президента, що для багатьох олігархів України є великою несподіванкою. Однак розраховувати на конкретні дії на усунення режиму Януковича з їхнього боку не варто. Натомість, оптимальним є варіант інвестування з боку олігархів у опозицію, перед якою зараз стоїть глобальне завдання — переконати виборців у позитиві свого іміджу та заохотити їх не лише голосувати під час виборів 2015 року, а й відстоювати свій голос. Опозиція, яку зараз репрезентують Віталій Кличко, Арсеній Яценюк і Олег Тягнибок, повинна перепросити людей за помилки «помаранчевого табору» й, сконсолідувавшись на взірець польської «Солідарності», повернути собі втрачену довіру електорату та здобути вирішальну перемогу 2015-го.
Під час дискусій Микола Рябчук відповів на низку запитань стосовно модернізації партійної системи в Україні, наявності перспективних представників у опозиції, методів формування громадської думки та політичних сил, які привели Януковича до влади. На завершення Леонід Рудницький подякував доповідачеві за вичерпний аналіз і політичні прогнози для України.
Прес-служба ТСС-А

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply