Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

ЗУАДК організовує відпочинок дітей із прифронтової зони

Автор:

|

Травень 24, 2018

|

Рубрика:

ЗУАДК організовує відпочинок дітей із прифронтової зони

Діти з Кононовки у таборі в с. Труханів

Уже традиційно Злучений український американський допомоговий комітет (ЗУАДК) організовує літні табори для дітей зі сходу України, які проживають на лінії зіткнення з московськими окупантами. Завдяки цьому торік у західних теренах відпочивали 220 осіб із малозабезпечених, багатодітних сімей, із сімей вимушено переселених осіб, із сімей, які постраждали під час обстрілів, діти учасників бойових дій. Це діти, які після постійного напруження від пережитого, потребували психологічної реабілітації. Відпочинок тривав 14 днів у мальовничих місцевостях Прикарпаття, що на Івано-Франківщині.
Так, табір «Опілля» що в с. Добринів Рогатинського району Івано-Франківської обл., минулого літа прийняв 100 осіб: 48 дітей і двох супроводжуючих із с. Сартана Маріупольського району Донецької обл., 25 дітей із м. Торецьку Донецької обл., і ще 25 дітей із родин учасників антитерористичної операції (АТО) з Дніпра, Львова, Миколаєва, Рівненської та Київської обл. Серед цих дітей відпочивав і Максим, син Героя України, командира сотні військової частини 3029, лейтенанта Богдана Завади, котрий загинув захищаючи територіальну цілісність і незалежність України. Діти мали можливість спілкуватися з іншими дітьми з усієї України, проявити та розкрити свої здібності, беручи участь у численних виховних заходах, а також поглибити свої знання з історії України, ознайомитися з народними звичаями, традиціями й обрядами цього краю. Цей мальовничий куточок землі дозволив їм хоч на мить забути про негаразди та переживання вдома.
Оздоровчий комплекс «Прикарпатські зорі» у селищі Слобода Коломийського району Івано-Франківської обл. прийняв другу групу зі 100 осіб із Луганської області (91 дитина і дев’ятеро супроводжуючих). Під час відпочинку діти мали екскурсії до музею «Писанка» у Коломиї та до Львова. Туристичний похід у гори залишив незабутні враження про унікальну природу Прикарпаття. «Наші діти повернулись у величезному захваті від перебування у таборі, — пишуть батьки. — Більшість із них ніколи не були в Західній Україні. Їх вразила мальовнича природа Прикарпаття, щирі та добрі люди, що живуть там, цікаві звичаї і традиції, які вони спостерігали під час відвідування місцевої церкви Святої Богородиці й екскурсії до Рогатина і до Львова. У наших дітей з’явилось багато нових друзів з усієї України».
Важливої частиною у мандрівці дітей з Луганщини до табору була попутна екскурсія до м. Києва, де діти мали нагоду відвідати військову частину Національної ґвардії України, покласти квіти до Меморіалу пам’яті загиблим в АТО воїнам, побувати на концерті ансамблю пісні і танцю Національної ґвардії України, послухати духовий оркестр військової частини.
Мета, якою керується ЗУАДК, організовуючи такі табори: оздоровлення дітей із потерпілих через війну сімей, дітей сиріт, виховання національної свідомості молоді, вивчення історії та традицій України, гуртування дітей з різних теренів, зміцнення їхньої фізичної витривалості, прищеплення любові до рідного краю. Екскурсії до Львова, Коломиї, Рогатина, Івано-Франківська розширили кругозір дітей, наповнили їх новими враженнями, дали можливість пізнати Україну; походи в гори, неймовірної краси краєвиди Карпат, цікаві конкурси, доброзичливість обслуговуючого персоналу позитивно впливала на психологічний стан дітей. Перебування в таборі після пережитих обстрілів заспокоїло дітей, сприяло їхній психологічній реабілітації, про що свідчать їхні листи-подяки. Таборування дало юним українцям надію на мир, наповнило їхні серця добротою й удячністю.
ЗУАДК разом із Ukraine Charity (Англія) став співспонсором табору «Україна єдина», який організували добровольці Логістичного центру допомоги бійцям АТО. У таборі перебувало 72 дітей різного віку з 11-х міст Закарпатської, Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Харківської, Івано-Франківської, Волинської, Львівської, Тернопільської, Чернівецької, Чернігівської обл. Місце розташування табору у серпні 2017 було у Межигір’ї Закарпатської області. Діти мали різні види таборової діяльності, через яку вони пізнавали історію, традиції та культуру України: активний відпочинок, турніри з бейсболу, творчі вечори «Українські таланти», ходили до церкви. Діти познайомилися між собою, отримали багато позитивних емоцій.
ЗУАДК також долучився до фінансової підтримки благодійного табору «Дерево життя» Спілки української молоді, який відбувся у с. Лазурне Херсонської обл. У таборі відпочивали 114 дітей українських військових, дітей-переселенців з Донбасу та тих, хто проживають у прифронтовій зоні України.
Любі жертводавці ЗУАДК! Ці відпочинкові табори відбулися лише завдяки вашій підтримці. Без літніх відпочинкових таборів, де виховується українська молодь, не буде майбутнього для України. Адже саме обмін знаннями між дітьми Сходу та Заходу об’єднує та гартує єдину країну. Кошт літних таборів 2017-го становив $35,522. Будь ласка, прийміть щиру подяку і низький уклін від усіх учасників! Зараз ЗУАДК готується до літних таборів 2018 року.
Прес-служба ЗУАДК

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply