Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

З’їзд учителів Українського музичного інституту Америки

Автор:

|

Жовтень 24, 2018

|

Рубрика:

З’їзд учителів Українського музичного інституту Америки

Стоять: Ірина Свитка, Еля Романишин, Мирослава Борищук, Настя Антонів. Сидять: Андрій Шуль, Богдана Волянська, Марія Лончина-Лісовська, Христина Юрчакевич

Щороку члени Українського музичного інституту Америки (УМІА) зустрічаються на черговому з’їзді. Цього разу делегати мали нагоду відвідати далекий Детройт, де є один із найбільших і найстарших відділів УМІА.
22 вересня в домівці Союзу українок округу Детройт розпочалося засідання Ради директорів. Вже стало традицією починати наради спільною молитвою за вчителів та засновників УМІА, котра була спеціально написана для інституту й яку зачитала Марія Лончина-Лісовська.

Члени УМІА у церкві Святого Йосафата з отцем-парохом Маріо Дацишиним

З привітальним словом до присутніх звернулася Ірина Свитка, голова Детройтського відділу. На порядку денному Ради директорів розглядали питання навчального процесу й організації УМІА.
Наступний день розпочався Службою Божою у церкві Святого Йосафата. Отець-парох Маріо Дацишин привітав членів УМІА та побажав творчих успіхів у музичному навчанні дітей. Службу Божу супроводжував хор церкви під керівництвом Володимира Щесюка, вчителя Детройтського відділу та керівника Лівонійського симфонічного оркестру.
З’їзд розпочався спільною молитвою. Після цього учасників привітали: Марія Лончина-Лісовська, президент УМІА; Ірина Свитка, голова відділу Детройт; Слава Глинська, голова 76-го відділу СУА; Руслана Пронко, голова «Нової хвилі»; Ольга Новачинська, директор Школи українознавства; професор Рафаїл Венке (Ньюарк-Ірвінґтон); Олександра Пенкальська, голова відділу у Філадельфії; Марта Чапельська-Яремович (Філадельфія). Після вибору нової управи УМІА обговорювали питання статуту, організації та навчального процесу. Андрій Шуль репрезентував видання третього тому Енциклопедії української діаспори, де в одному з розділів представлений УМІА та дослідження «Українська сакральна музика» (автор — д-р Шуль).
Особливим моментом для всіх присутніх було вшанування багатолітньої праці та вручення грамоти Рафаїлові Венке — одному з найстарших вчителів УМІА, професору скрипки, колишньому голові відділу Ньюарк-Ірвінґтон.

Ірина Свитка, Володимир Щесюк, Марія Голіян-Гординська, Вікторія Лукач

Присутні з цікавістю оглянули історію заснування та розвитку Детройтського відділу у фото. На завершення з’їзду Марія Гординська-Голіян репрезентувала доповідь «Я бачу, я відчуваю, я чую».
Після закінчення з’їзду всіх вчителів запросили на концерт учнів і викладачів до Українського культурного центру. Там вони почули твори українських і світових композиторів. На сцені майстерно виступили піаністи Андрій і Марта Нісевич, Вероніка Шевчук, Анна Торанчук, Оля Чіх, Данило Мартинов, Андрій Пасічник, Матей Джекс, Андрій Штурко, скрипалі Евелін Чен, Християн Пакула, Ян Ченґ, вчителі Марія Лончина-Лісовська та Марія Голіян-Гординська, Ірина Свитка та Галина Яловенко, Галина Іщук і Галина Яловенко, Любов Щесюк. Особливо зворушив усіх виступ Христини Скочинець та Андрія Штурко прем’єрою пісні «Сини Майдану», написаної на слова Любові Красій.

Учні й учителі УМІА після концерту

Велика подяка вчителям Марії Лончині-Лісовській, Мирославі Борищук, Ірині Свитці, Галині Яловенко, Володимиру Щесюку, Галині Іщук, котрі вклали працю та душу у приготуванні талановитих учнів відділу до концерту. Організаторам з’їзду — Марії Лончині-Лісовській, Ірині Свитці, секретарю УМІА Мирославі Борищук й усім учителям — за кропітку працю та детальне приготування, за турботу про побут усіх приїжджих, за високий професіоналізм.
Треба зазначити що співпраця, досвід і високий професійний рівень вчителів УМІА, що ґрунтується на кращих взірцях української та світової музики, дасть нам можливість музично виховати молодь, яка в подальшому буде будувати своє майбутнє.

Еля Романишин

Підписи до фото:
1 —
2 —
3 —
4 —

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply