Новини для українців всього свту

Sunday, Mar. 7, 2021

Зі США передали картину, присвячену жертвам Голодомору

Автор:

|

Березень 04, 2020

|

Рубрика:

Зі США передали картину, присвячену жертвам Голодомору
«Рік 1933»

Українська вільна академія наук у США передала Україні картину художника Віктора Цимбала «Рік 1933». Церемонія передавання відбулася у приміщенні Генерального консульства України у Нью-Йорку.
Олексій Голубов, генеральний консул України у Нью-Йорку, прийняв від Альберта Кіпи, президента академії картину, створену 1936 року. «Це полотно — обвинувальний вирок нелюдському більшовицькому режиму, який учинив геноцид українського народу в 1932-1933 рр. На картині зображено виснажену матір, яка, притиснувши до сухих грудей мертве дитя, лине поміж хмар і зірок до Бога. Її відчайдушний зойк та очі, наповнені болем і жахом, розривають серце», — зазначив п. Кіпа.
За його словами, картина була створена в Арґентині, потім потрапила до США й її подарували Українській вільній академії наук. Управа академії ухвалила рішення передати її до Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.
Своєю чергою, п. Голубов зазначив, що цей витвір має не лише художнє, а й політичне значення, оскільки «засуджує акт геноциду проти українського народу, вчиненого, сталінським режимом». «Якийсь час полотно зберігатимуть у Генеральному консульстві, а згодом його переправлять до України», — уточнив дипломат.
Віктор Цимбал (1902-1968) — український художник. Навчався у Київському художньому училищі у художника Олександра Мурашка. Воював у лавах армії Української Народної Республіки. Жив і працював у Польщі, Чехії й Арґентині.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply