Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Згадали українців, котрі загинули 11 вересня

Автор:

|

Вересень 16, 2020

|

Рубрика:

Згадали українців, котрі загинули 11 вересня
Прізвище Олега Венгерчука на монументі пам’яті загиблим у Нью-Йорку

Під час терактів 11 вересня 2001-го в США загинули більше 2,6 тис. людей, серед них — 12 осіб українського походження. Цього року під час пам’ятних церемоній на місці, де стояв Всесвітній торговий центр, прозвучали імена двох українців — поліціянта Івана Скали та дизайнера Олега Венгерчука, котрі загинули там.
Івана Скалу всі згадують як доброзичливу людину та відданого товариша, готового завжди прийти на допомогу. Того ранку він добровільно увійшов у будівлю, що палала після вибуху літака, щоб вивести звідти поранених. За кілька хвилин будівля, з якої Іван рятував людей, завалилася.
Олег Венгерчук — син вояка УПА, народився шестимісячним в Австрії, коли родина втікала від совєтської армії. Після німецьких таборів DP, непростої еміґрації та пристосування до життя в США виріс дужим і розумним чоловіком. Воював у В’єтнамі, потім обрав фах художника-дизайнера.
Ось імена жертв теракту 9/11 в США українського походження: Олена Белеловська (Київ), еміґрувала до США 1993-го; Олександр Брагінський (Одеса), еміґрував до США 1979-го; Марина Геруберг (Одеса), еміґрувала до США 1984-го; Геннадій Боярський (Львів), еміґрував до США 1978-го; Юрій Мучинський (Україна), еміґрував до США 1994-го; Володимир Савінкін (Одеса), еміґрував до США 1996-го; Борис Халіф (Україна), еміґрував до США 1979-го; Людмила Ксідо (Одеса), еміґрувала до США 1979-го; Ігор Цукерман (Україна), еміґрував до США 1992-го; Тетяна Бакалінська (Біла Церква), еміґрувала до США 1994-го; Іван Скала, народився у США; Олег Венгерчук, народився в Австрії.
Як повідомляв «Міст», заарештували фігуранта справи про теракти 11 вересня.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply