Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Завдяки лекції про Голодомор музикант знайшов у собі українське коріння 

Автор:

|

Грудень 26, 2018

|

Рубрика:

Завдяки лекції про Голодомор музикант знайшов у собі українське коріння 

Джон Видиш, американський музикант і майстер із виготовлення музичних інструментів, знайшов у собі українське коріння вже в дорослому віці, вивчаючи історію Голодомору в Україні. «Я обрав у коледжі лекції з історії східної Європи, це було в рамках курсу політології. Професор проводив лекцію, як селяни повставали проти політики сталінської Росії в 1930-х рр., і в цьому контексті торкнувся теми Голодомору. Я ніколи не чув раніше про голод в Україні. І коли він почав це все описували, скільки мільйонів людей загинуло через те, що зробив Сталін, я затремтів. З очей полилися сльози. Мене розлютило, що з людьми, до яких я належу, так погано поводилися. З того часу став запитувати себе, хто такі українці, хто ми», — розповідає п. Видиш.
Як зазначає сам музикант, він називає себе українським патріотом і музичним шаманом. Його пращури по батьковій лінії імміґрували до США з України понад сто років тому.
«Я зростав в американській родині. Мій батько і дідусь з бабусею народилися тут, у США, вони жили у Баффало та Нью-Йорку. Я знав, що ми маємо українську кров. Але загалом ніхто про це не казав, всі хотіли бути американцями. Інколи мій батько називав мене словами «маленький бойчок», але ми не знали, що це українська мова», — додає Джон.
Серед виготовлених ним музичних інструментів є й українські, наприклад, сопілка, яку, за його словами найлегше продати. «На сопілці легко грати, люди її люблять. Грати добре — це вже інша історія. Але почати легко. Американці люблять те, що можна легко почати», — вважає музикант.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply