Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Закоханий в українську пісню

Автор:

|

Червень 06, 2013

|

Рубрика:

Закоханий в українську пісню

Багато українців як у себе на Батьківщині, так і за кордоном, знають і люблять популярну пісню «Падала зірка», але не кожному відомо, що написав її талановитий український співак і композитор Павло Доскоч.
У 1990-х роках Павло Доскоч часто грав на весіллях. У цей період закоханий в українську пісню молодий виконавець, як і багато його колег — весільних музик, — відчував брак українського репертуару. І це спонукало Павла, патріота своєї Вітчизни й рідного слова, до написання власних, винятково українських, пісень. Одним із перших і найпопулярніших творів композитора була вищезгадана пісня «Падала зірка», яка дуже швидко знайшла свого слухача. І хоч початково пісня була задумана до виконання як один зі звичайних весільних вальсів, дехто навіть вважає її народним гітом. У якомусь з інтерв’ю Павло зізнався, що навіть не сподівався на такий шалений успіх пісні.
Мало хто також знає, що будучи вже популярним артистом (гурт «Тихий дощ», у якому Павло був солістом, наприкінці 1990-х займав перші сходинки в українських гіт-парадах), для покращення свого матеріального становища, а також у зв’язку з несподіваною хворобою матері п. Доскоч був змушений поїхати на заробітки до Італії, адже популярність не приносила жодних матеріальних дивідендів. За три роки нелегкої праці в Італії співак значно покращив своє матеріальне становище та зміг придбати собі якісну музичну апаратуру для відновлення творчої діяльності, хоча насправді й не припиняв музикувати. На прохання Павла батьки надіслали йому акустичну гітару та баян, і незважаючи на втому після важкого трудового дня, композитор, що не уявляв без музики свого життя, працював над народженням нових творів, у яких звучать нотки ностальгічних еміґрантських переживань людини, закоханої в рідну Україну. Серед них — пісні «Там, де рідна хата», «Поділля», «Даніела», «Дністрянка», що склали основу першого альбому «Даніела».
До певного часу основним заробітком співака була гра на весіллях. Але ось уже протягом багатьох років він займається суто концертною діяльністю. Також пише пісні на замовлення, поповнюючи репертуар інших виконавців. Павло Доскоч проживає у місті Копичинцях Тернопільської області. Гастролює з концертами в Україні й за кордоном. Також активно популяризує свої твори через Інтернет, адже саме Всесвітню «павутину» вважає безкоштовним, але не менш ефективним, ніж радіо чи телебачення, способом «просування» своєї творчості.
Тепер у творчому доробку артиста є понад 150 власних пісень у стилі «поп-музика», серед яких – «Вишиванка», «По долині річка», «Акація», «На хвилину почекай», «Я їду в Карпати», «Дністрянка», «Пісня для тебе», «Батькова криниця», «Падала зірка», «Лілія», «Там, де рідна хата» та багато-багато інших, які вражають слухачів своєю душевністю, глибинним змістом і чарівною мелодійністю. Усі вони написані з величезною ніжністю та любов’ю до людей, українського краю, рідної мови.
2010 року Павло був учасником фестивалю «Зелений клен» у Канаді, а цього літа приїде до Америки з новою концертною програмою «Батькова криниця». Тож не пропустіть цього справжнього свята української пісні! І побажаймо талановитому пісняреві нових творчих успіхів, досягнень і злетів.
Запрошуємо на концерти українського співака Павла Доскоча:
15 червня — 6 p. m. — Ukrainian National Home у Нью-Йорку.
22 червня — 6 p. m. — Ukrainian Educational & Cultural Center у Філадельфії.
30 червня — 1 p. m. — Ukrainian American Cultural Center of New Jersey у Виппані.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply