Новини для українців всього свту

Thursday, Mar. 4, 2021

Закінчення шкільного року в Школі українознавства

Автор:

|

Червень 26, 2019

|

Рубрика:

Закінчення шкільного року в Школі українознавства
Випускники Школи українознавства

Пролунав останній дзвоник у Школі українознавства ОУА «Самопоміч» Нью-Йорку. Цього року 63 учні з дев’яти шкіл метрополії Нью-Йорку отримали дипломи, між ними були й наші випускники. На їхнє місце 14 вересня прийде нова зміна — учні з дошкілля, які стануть першокласниками.
Останній день у школі розпочався Богослужінням у храмі св. Юра, відправленим парохом о. Еміліяном Дорошем, який відвідала вся школа. Опісля служби всі учні, вчителі, батьки та гості зібралися на офіційне закриття шкільного року, де директор Іван Макар подякував учителям за успішне проведення навчання, плідну співпрацю, та побажав приємного літа, а також нагадав учням, щоб вони продовжували розмовляти та читати українською мовою під час вакацій. Разом із своїми заступниками Христиною Піхманець і Талею Даниш він подарував учителям, асистентам і членам батьківського комітету на чолі з Оксаною Коваль троянди на знак подяки та співпраці впродовж шкільного року. Наталя Дума, голова Нью-Йоркського відділу ОУА «Самопоміч» також привітала дітей із успішним закінченням року та з гордістю зазначила, яке прекрасне молоде покоління українців підростає на американській землі, покоління, яке продовжує роботу засіяну ще першими імміґрантами з України.
Свято не обійшлося без пісні. Під керівництвом Елі Романишин, вчительки співу, й Анастасії Антонів, вчительки літератури, яка підігравала на фортепіано, учні виконали пісню «Моя Україно». Крім цього, випускники подарували школі чуттєву пісню «Прощавай, рідна школо моя». На завершення свята вся школа заспівала Гімн України.
Протягом цього року багато цікавого відбулося у школі: відзначення пам’яті Голодомору, коли щорічно учні викладають стебла пшениці у храмі св. Патрика на П’ятій авеню під час молебню, в якому беруть участь українські й американські політичні діячі; проведення великого та гучного Різдвяного концерту, Дня вшанування пам’яті героїв Майдану, Дня пам’яті Тараса Шевченка, виконання гаївок біля храму св. Юра на Великдень, перша сповідь та урочисте причастя, День синьо-жовтих кольорів та української символіки.
Вчителі й адміністратори, за підтримки батьківського комітету, приділяють зусилля, час і увагу учням із наміром і надією виховати освічених і свідомих громадян українського походження. Тому разом із традиційною навчальною програмою школа влаштовує культурні, мистецькі й розважальні заходи та бере участь у суспільних акціях. Варто зазначити, що школа розпочала співпрацю з Львівською обласною бібліотекою для дітей, яка провела для відео-семінар про молоді роки Тараса Шевченка, а також надала можливість шукати матеріали у їхній онлайн бібліотеці. Цього року знову стало можливим для наших учнів складати іспит із знання української мови (Ukrainian Proficiency Exam) у Нью-Йоркському університеті для отримання університетських кредитів, будучи в старших класах.
Школа також присвячує час доброчинній роботі. Щороку в грудні співпрацює з організацією Razom, беручи участь у проекті Toy Drive, де збирають одяг, іграшки та шкільні приладдя, щоб надіслати дарунки дітям в Україні на Різдвяні свята. Навесні ц. р. також брали участь у благодійній акції, під час якої збирали одяг та інші необхідні речі для дитячого притулку в Полтаві та для монастиря отців Василіян у Львові, який опікується сиротами.
Дітей залучають до різних культурних і літературних подій: писали писанки, відвідали український музей, запросили колядників із вертепом із Village Voices, читали поезію зі Сергієм Жаданом і навіть розмовляли про політику з Андрієм Парубієм. Ми віримо, що такі заходи допоможуть нашим дітям та їхнім батькам підтримувати тісні зв’язки з Україною, нашою мовою та культурою.
Школа українознавства ОУА «Самопоміч» у Нью-Йорку існує вже 70 років завдяки праці й підтримці сотень попередніх учителів, адміністраторів і батьків. Варто також згадати постійну духовну опіку всечесніших отців церкви св. Юра, a також фінансову підтримку товариства «Самопоміч».

Валенитина Глушак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply